Zaczarowali mnie od pierwszych dźwięków ponad 2 miesiące temu. Od tamtej pory czekałam na ich kolejny singiel. Moje marzenie się spełniło a razem z nim przekonałam się, że BROODS jest zdecydowanie warte wpisania na listę najbardziej wyczekiwanych przeze mnie albumów w 2014.

broods

 

Georgia i Caleb Nott to rodzeństwo pochodzące z  Auckland w Nowej Zelandii. Brzmi znajomo? Z tego samego miasta pochodzi Lorde. Dodatkowo, BROODS współpracuje z Joelem Little, który wyprodukował wszystkie kawałki znajdujące się na debiutanckim gwiazdki z Auckland. Jak możecie sobie wyobrazić, po takim mocnym debiucie producent także jest na hypie w muzycznym świecie – jest jednym z najbardziej pożądanych producentów muzycznych (pop) w tym momencie. Mimo to znajduje czas by popracować z Nottami.

Ich znajomość zaczęła się trzy lata temu, gdy managerka Joela, Ashley Page, wyłapała głos Georgii podczas konkursu muzycznego w liceum. Przedstawiła ona rodzeństwo i tak zaczęła się ich współpraca. Przez trzy lata Georgia i Caleb definiowali swój styl, to kim są jako band by w końcu objawić się światu w postaci „Bridges” – powolnego alt-popu, który niektórzy nazywają jako BROODing ;)

 

 

„If any word that I said
Could have made you forget
I’d have given you them all
And we’re burning all the bridges down
Because it was sink or swim all the way down, down, down.”

 

3go grudnia rodzeństwo podpisało kontrakty z dwoma wytwórniami muzycznymi – Capitol ze Stanów oraz Polydor w Wielkiej Brytanii. Ich pierwsza EPka, prawdopodobnie z 4 utworami, jest zaplanowana na luty 2014. Ich managerem została wyżej wspomniana Ashley, a płyta zostanie w całości wyprodukowana przez Joela. Na EPce znajdzie się także poniższy track, który według mnie tylko udowadnia o tym jak wielki potencjał ma BROODS i że możemy oczekiwać na prawdę świetnego krążka.

 

 

Głos Georgi i oba tracki przywodzą mi na myśl kultową Imogen Heap, zmiksowaną z delikatną stroną Ellie Goulding. Mając lekki niedosyt odkopałam też track zespołu The Pheasant, w którym rodzeństwo działało przed założeniem własnego zespołu. Band w tym momencie już nie funkcjonuje, ale ich singiel „Letting Go” nadal wisi w sieci i zapewne niedługo będzie miał jeszcze więcej odtworzeń.

 

 

BROODS @ Facebook / Soundcloud

 

 • Jo Ma

  bardzo spodobało mi się ich brzmienie :D No i ewidentnie trafiają w me gusta, są tacy karipodobni :D

  ps. czy wiadomo kto zgarnął DVD z rocznego zapętlenia?:P

  • Ahh,w tym tygodniu ogarnę :)

   • Jo Ma

    spokojnie Kasiu! :) Nie poganiam, ani nic z tych rzeczy :D Po prostu myślałam, że mi umknęło, albo coś (jestem z tego znana) :D Jak ogarniesz to spoko, jak będą później – nie umrzymy, bo przecież wiadomo, że masz swoje sprawy na głowie ;)