Z lekkim poślizgiem, ale jest! Moje ulubione, niemuzyczne rzeczy. Jeśli jesteście ciekawi co grało u mnie na słuchawkach, koniecznie zerknijcie do nowej Tygodniówki ;)

 

APLIKACJA: ASANA REBEL

W tym tygodniu zaczynam od aplikacji, ponieważ wyrabianie porannych nawyków nadal jest moim priorytetem i to na tym skupiam swoją energię. Ostatnio wspominałam o budziku, który na mnie zadziałał, kolejnym krokiem jest jedna z dwóch rzeczy – medytacja lub yoga, kolejność jeszcze dopracowuje, ponieważ zdażyło mi się zasnąć podczas medytacji, jeśli próbowałam ją robić zaraz po przebudzeniu :D

Moim celem jest wyjście z domu i poranna wizyta na basenie, jednak póki nie ufam swojej motywacji, postawiłam na 5 minutową jogę, z aplikacją Asana Rebel. Codziennie rano rozwijam matę, włączam dzienne wyzwanie i po krótkiej rozgrzewce, robię kolejne ćwiczenia.

 

FILM: MANCHESTER BY THE SEA

Świetnie zrobiony dramat, który zalewa emocjami. Nie ma zbędnych scen, historia idzie swoim tokiem. Jest trochę humoru, trochę smutku, trochę wszystkiego. Niestety jedyne o czym mogłam myśleć, to to, jak bardzo Casey Affleck przypomina mi z każdej strony Ryana Goslinga – jego mimike, zachowania i ogólnie urodę o.O Ktoś też tak miał?

 

KSIĄŻKA: TOOLS OF TITANS

Do Tima Ferrissa mam mieszane uczucia, ponieważ nie uważam by jego największy hit, tj. 4-godzinny tydzień pracy dało się radę zastosować w „normalnych” warunkach, jednak zawsze wyciągam z jego książek tonę inspiracji i wskazówek, które wykorzystuję w swojej codzienności.

Tools of Titans to zbiór wskazówek, porad i doświadczeń ludzi, którzy osiągnęli w swoim życiu niesamowite rzeczy. Nie wszystko da radę wykorzystać, jednak zdecydowanie jest to kopalnia motywacji.

 

SERIAL: DESIGNATED SURVIVOR

Kolejny serial o prezydencie Stanów Zjednoczonych. Dość lekki, idealny na binge-watching lub siłownię. Mimo że ma mieszane opinie to mi przypadł do gustu. Jest o wiele prostszy i łatwiejszy niż House Of Cards, ma ciekawą fabułę i w sumie polubiłam go za pierwsze 4 minuty. Podobno odnajdą się w nim fani 24 Godzin. Do obejrzenie na Netflixie.

PS. Na ekrany wróciły nowe odcinki Suits oraz Grey’s Anatomy!

 

WIEDZA: HOW PIXAR USES MUSIC TO MAKE YOU CRY

Krótki film pokazujący w jaki sposób Pixar stał się mistrzem w sprawianiu, że płaczemy na ich bajkach. I nie, nie chodzi tylko o dopasowanie smutnej muzyki do smutnych scen, ale o… no właśnie, sprawdźcie sami :)

 

OSOBA: JEMIMA KIRKE

Tego nie przedstawiałam jeszcze w #NOM, ale czasami wpadam w wir oglądania wywiadów z różnymi artystami, aktorami, celebrytami czy specjalistami. Przez jeden wieczór potrafię przejrzeć pół YouTuba by „poznać” trochę bliżej interesującą mnie osobę. W zeszłym tygodniu, po obejrzeniu La La Land wpadłam w obsesję pdt. Emma i Ryan. Kilka dni temu trafiłam na ciekawy wywiad, w ramach projektu The What’s Underneath z Jemimą Kirke, znaną lepiej jako Jessa z Girls. Dawno tak bardzo nie utożsamiałam się z kimś ze szklanego ekranu. Warto obejrzeć.

WYWIAD: PATRICK NEIL HARRIS

W tym tygodniu obejrzałam też wywiad 73 Questions With Neil Patrick Harris – w zeszłym tygodniu pokazałam Wam wywiad z Emmą Stone z tej samej serii. Neil Patrick jest rewelacyjnym aktorem i wydaje mi się, że jest jeszcze lepszym człowiekiem. A do tego z takim domem pełnym ciekawych rzeczy! <3

 

MINDFULNESS: UWAŻNOŚĆ W CODZIENNYCH SYTUACJACH 

Maja, autorka bloga Prosto z Mostu, napisała bardzo fajny post na temat tego, jak być uważnym podczas przeżywania codziennych rzeczy, które robimy wręcz automatycznie. Bardzo fajnie wyłapane i podsumowane momenty.

 

WIEDZA: KOLORY W FILMACH

Filmy to coś, na czym znam się bardzo słabo, więc lubię oglądać sobie filmy, w których inni tłumaczą podstawy kadrowania czy np użycia kolorów. Poniższe zestawienie to chyba kompendium wiedzy na ten drugi temat.

TERAZ TWOJA KOLEJ!

Tyle ode mnie – chętnie dowiem się co fajnego Wy odkryliście / przeczytaliście / obejrzeliście / przeżyliście w tym tygodniu. Śmiało piszcie w komentarzach!