To właśnie dzięki powyższemu kawałkowi poznałam Andrzeja, który kryje się pod nazwą Endy Yden. Był wtedy świeżym projektem na polskiej scenie muzycznej i szybko znalazł się we wszelkich zestawieniach muzycznych promujących nową muzykę. Moje serce zdobył jednak kawałkiem Puke, który posiada wszystkie niezbędne do zapętlania elementy: chwytliwą linię melodyczną, wciągający wokal, tekst, który krąży długo po przesłuchaniu w myślach.

Musieliśmy trochę poczekać, jednak mam sprawdzone info, że w tym roku doczekamy się debiutanckiego krążka. Wypatrujcie także informacji o Jego koncertach w Waszych miastach, warto dać mu też lajka na fejsbuku :) A póki co – sprawdźcie magiczną playlistę, którą dla Was przygotował.

 

Zapętlony Endy Yden
Zorientowałem się, że gdybym miał tu pomieścić wszystko, co kiedykolwiek weszło mi przez ucho pod skórę, potrzebowalibyście setek godzin, by zapoznać się z tak opasłą zawartością. Dlatego postanowiłem dokonać drobnej selekcji. Przede wszystkim są tu utwory z albumów, które mnie dręczyły w ostatnich 2 latach, czyli w okresie intensywnej pracy twórczej nad moją płytą. Gdybym miał stworzyć bardziej obszerne zestawienie, uwzględniające wcześniejsze czasy moich dźwiękowych rejsów, pewnie znalazłoby się tu więcej Queens Of The Stone Age, Trenta Reznora i Talk Talk, ale ponieważ przyjąłem założenie „nie więcej niż 30 numerów, choć to i tak za dużo”, postanowiłem ograniczyć się do moich świeższych fascynacji (zmieściłem jedynie kilka drobnych ukłonów w stronę tzw. klasyków).
Jest to dosyć nocna i kojąca playlista. Sporo przestrzeni, dźwięków z kosmosu i absurdalnie dobrych melodii. Przewaga spokoju nad szaleństwem, czyli worek leków na zupełnie odwrotną proporcję w przypadku mojego sposobu pracy. Mam nadzieję, że będzie Wam służyć. 

Fot. Marta Szczepaniak

 

____________________________________________________________________
Sprawdź też zapętlenia innych:
Oly.Patrick The Pan, Jóga, Rycerzyki, InqbatorCoals, Vokuro, ModdiNovo AmorFreddie DicksonLucy Mason, HeimattThe Glass ChildrenIndieBerlin, Wrażenia SłuchowePiszę BlogaTroyannHappyholicWięcej LuzuJestKulturaOld Fashioned GirlMojaTrawa
Artur, IkoteleGruszka z Fartuszka, Smakowity Kąsek, MalwinaKarolina,
EwaKarolinkaJanPaulinaPiotrAgataSylwiaAniaNielsTattwa, Michał