Nie mam pojęcia co się stało z ostatnimi siedmioma dniami. Serio. Po prostu ktoś mnie teleportował do teraźniejszości i okazało się, że to już czwartek. Ten, najbardziej ulubiony przez mnie dzień. Dzień tygodniówki! Będzie krótko ale treściwie. Z lekkim powiewem ostatnich letnich dni oraz w oczekiwaniu na kilka bardzo fajnych płyt. Australia dominuje – jest coś niesamowitego w ich muzyce… Miłego!

 

⋆Zapętlona Tygodniówka #7⋆
Youtube/Spotify

 

 

Dub FX – Theory of Harmony
Dla tych co lubią: beatbox ;)

Gatunek: beatbox, hip hop

Dub FX uwielbiam odkąd pierwszy raz go usłyszałam. A już całkowicie Go pokochałam gdy zobaczyłam po raz pierwszy, jak tworzy swoją muzykę. Kolejnym etapem był po prostu odlot na jego koncercie w Budapeszcie. Po prostu… Rewelacja. Ta moc, siła przekazu, świetne bity, teksty, głos i wygląd ;) Jak dla mnie chłopak zajmuje czołowe miejsce wśród ulubionych artystów. Poza tym jak mogłabym nie uwielbiać kogoś, kto tworzy muzykę przez… zapętlanie? ;) Niedługo wyjdzie Jego nowa płyta – Theory Of Harmony. Możecie możecie się przyczynić do jej powstania poprzez zakup np prywatnego koncertu, streamu, używanego mikrofonu, imienia wykrzykniętego na tej którymś z nagraniu, i wielu innych ;) Sprawdźcie sami http://www.pledgemusic.com/projects/dubfx


 

 
Axolotl – My House
Dla tych co lubią: Lykke Li, Grimes

Gatunek: electro pop

Trochę electro popu też wskoczyło w tym tygodniu – Axolotl szykuje się do wydania nowej płyty na początku 2014 (omg… Zapowiadają płyty na kolejny rok.. Przecież ten dopiero się zaczął. Czy już trzeba myśleć o Sylwestrze?!). Po więcej ciekawej muzyki zapraszam na ich Soundclouda :)


 

 
DEJA – Holiday
Dla tych co lubią: Passion Pit, The Naked and The Famous

Gatunek: electro pop, indie

Całkiem przyjemny za pierwszym razem. Może trochę monotonny ale spodobał mi się ten powiew świeżości. Poza tym przy kończącym się lecie wszelkie wakacyjne kawałki wchodzą łatwiej :)


 

 
KLP Revolution
Dla tych co lubią: Lykke Li, MIA, Santagold

Gatunek: electro, indie pop

Takie połączenie Santagold z Lykke Li. Catchy i przyjemne. Po prostu.


 

 
Birdy – Words As Weapons (Mahogany Session )
Dla tych co lubią: jej wspaniały głos ;)

Gatunek: singer-songwriter

23go września wyjdzie nowa płyta Birdy – Fire Within. Pod tym linkiem możecie zobaczyć teaser. Wierzę, że się nie rozczarujemy. Birdy rozwija się we wspaniałym kierunku, oby tak zostało :)


 

 
Placebo- Protège Moi
Dla tych co lubią: Muse, 30 Seconds to Mars

Gatunek: alternative rock

W ramach oczekiwania na nową płytę Placebo – pierwsza piosenka, dzięki której ich polubiłam. Za melodie, tekst i głos Briana. Francuska wersja obowiązkowo. Nadchodząca płyta Loud Like Love, będzie miała swoją premierę już we wtorek. Zapowiada ją kawałek Too Many Friends, który hmm… lekko rozczarował. Mam nadzieje, że Placebo nie poszło za bardzo w te rytmy i teksty.

,