Zaczęłam przeglądać wersje robocze postów na blogu i odkryłam wiele świetnych pomysłów, na które nie starczyło mi zapału by je zamienić w posty ;) #storyofmylife Postanowiłam jednak zebrać się w sobie i dokończyć kilka najciekawszych pomysłów. ..

Wśród nich znalazłam całą serię pod tytułem Muzyczne Aplikacje. W jej skład wchodzą:
#1 Aplikacje, dzięki którym odkrywamy nową muzykę
#2 Gry muzyczne lub gry z bardzo dobrą muzyką ;)
#3 Muzyczne apki społecznościowe

Więc jeśli, tak jak ja, uwielbiacie Google Play (posiadam Androida więc skupię się na nim), mam nadzieję, że w najbliższym czasie znajdziecie coś dla siebie :)

 

Shazam, SoundHound

Mam nadzieję, że dla większości z Was, te dwie apki to wybór oczywisty. Jednak co chwila spotykam ludzi, którzy nie słyszeli o Shazamie i z przyjemnością ich nawracam :) Zarówno Shazam, jak i SoundHound dają nam możliwość rozpoznania piosenki lecącej akurat w sklepie gdzie robimy zakupy, filmie, który oglądamy czy w kawiarni, w której popijamy ulubioną kawę ze znajomymi. Wystarczy odpalić apkę i za moment dostajemy tytuł piosenki, która wpadła nam w ucho. Rewelacyjne, prawda?

Osobiście posiadam obie apki, ale głównie korzystam z Shazama. Czasami jednak, gdy ten nie potrafi rozpoznać kawałka, pomagam sobie SoundHoundem. Shazam posiada jednak o wiele więcej ciekawych opcji, o których napiszę w osobnym poście w przyszłym tygodniu. Stay tuned!

 

shazam_android_3

 

 

 

 

 

Shazam: Google Play / iOS
Soundhound: Google Play / iOS

 

Band of the Day

Świetna kopalnia nowych bandów i zdecydowanie jedna z najładniejszych muzycznych apek jakie miałam w telefonie. Kiedyś wpadłam w rutynę i codziennie słuchałam nowego zespołu. Miałam nawet ochotę na to by przerzucić projekt na Zapętlone, ale kto na świecie ma tyle czasu na pisanie tylu tekstów? ;) Jeśli kiedyś stwierdzicie, że tutaj za mało się dzieje, odpalcie BOTD i… odkrywajcie! Z ręką na sercu polecam.

Codziennie, prosto na swój telefon dostaniecie nowy band, z pełnym opisem, zdjęciem oraz całymi piosenkami. Dodatkowo dostępne jest archiwum, gdzie wykonawcy są posegregowani chronologicznie oraz otagowani wg gatunków. Apka nie ogranicza się do jednego rodzaju muzyki – sądzę, że każdy znajdzie coś dla siebie. W momencie gdy pisałam ten post, na tapecie była akurat ODESZA <3

 

Google Play / iOS

 

 

RORMIX

iphone6handbioJedno z moich nowszych odkryć, któremu poświęciłam osobny post. Dzięki Rormix możemy odkryć nowych, niezależnych artystów na podstawie naszego gustu muzycznego ;) Jest to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy kochają przeglądać godzinami YouTube. Z Rormixem będziecie oglądać artystów, którzy na pewno Wam się spodobają, a nie trafiać na oślep na różnego typu muzykę która pojawia się w bocznym panelu.

Aplikacja ma też cały szereg super opcji: od odkrywania muzyki wg gatunków przez muzycznego Tindera.Po więcej zapraszam tutaj.

Google Play / iOS