Wśród wszystkich wczorajszych premier płytowych pojawiło się też kilka singli, które są tak zacne, że szkoda by uciekły w tłumie. Dlatego dajcie im szansę – jestem pewna, że zapętlicie przynajmniej jeden z nich!

 

Cobi – Prophet Story

Cobiego poznaliśmy już przy okazji jego debiutanckiego Don’t You Cry For Me, który szybko stał się hitem, i w tym momencie na Spotify ma ponad 12 milionów odtworzeń (!!!).  Nowy singiel, jest spokojniejszy, ale nadal przewiduję, że osiągnie spory sukces – w końcu kto nie lubi połączenia gitary, popu i mocnego męskiego wokalu. Będzie zapętlane.

This song is about a prophet who carries the weight of the world on his shoulders. He’s often treated like a vagrant, an outcast from society.

 

Lewis Del Mar – Puerto Cabezas, NI

In the streets without the streets and no power lines
I am electric, I am electrical
I finally found the rest of me

Aj, to jest ten typ wokalu który uwielbiam – zaczepny, z pazurem, sprawiający że zaczynam się uśmiechać sama do siebie. Muzyka także pociąga. W sumie to czuję się jak podlotek słuchający jakieś zakazanej muzyki. Łapiecie to uczucie?

Puerto Cabezas to małe miasto na Karaibach, gdzie spotkali się rodzice Danny’ego, wokalisty i gitarzysty duetu Lewis Del Mar, a gdzie on sam trafił dopiero w zeszłym roku. Ta podróż sprawiła, że odkrył zupełnie nowy wymiar swojej tożsamości. Singiel powstał by złożyć w całość obraz z nowych puzzli i wyruszyć w dalszą drogę. Mam nadzieję, że nadal będzie ona tak ciekawa, jak do tej pory.

Debiutancki album Lewis Del Mar pojawi się już za tydzień, 7.10!

 

Phantogram – You’re Mine

Kompletnie nie potrafię skojarzyć momentu, w którym pierwszy raz usłyszałam Phantogram, jednak zawsze byłam ciekawa ich podejścia do popu. You’re Mine to czwarty singiel promujący ich nadchodzący album Three (też za tydzień! 7.10).  Pulsujący electro-pop świetnie wpisał się w klimat nowych krążków Bon Ivera i Francis and The Light. Jestem ciekawa czy przypadnie Wam do gustu?

 

Wszystko! Teraz Wasza kolej – słyszeliście ostatnio coś dobrego? :)