Santa-music
 
Cześć. Dzisiaj zdradzę Wam moją tajemnicę na przetrwanie Świąt – okresu, który mimo iż kojarzony jest z rodzinną atmosferą, spokojem i radością nieraz potrafi dać w kość ;) By ukoić swoje nerwy i sprawić by wszelkie przygotowania przebiegały w przyjemnej atmosferze puszczam sobie… swingowe, świąteczne piosenki. Radość, energia i pozytywne nastawienie jakie nagrali artyści jest niesamowicie podnoszące na duchu. Żadne z nowych wersji tych samych, ponadczasowych kawałków nie dosięga ich oryginałom lub swingowo-bluesowym wersjom nawet do pięt.
 
Let it Swing: A Jazz Christmas with Verve
Miałam wklejać pojedyncze kawałki dopóki nie trafiłam na tę płytę – zawiera ona wszystkie najfajniejsze swingowe piosenki, które zazwyczaj wałkuję w święta. Koniecznie przesłuchajcie całość – jest to piękny akompaniament na świąteczne wieczory :)
 

 

The Big Band Swing Christmas
Jeśli ktoś, tak jak ja, uwielbia czysty swing z dużą orkiestrą w tle – pokochacie ten krążek. Benny Goodman, Glenn Miller to tylko mała cząstka tego co zostało na nim uwiecznione. Osobiście do pełni szczęścia brakuje mi go na winylu…


 
Ella Fitzgerald – Christmas Swing (1960)
Oryginalny tytuł to „Ella Wishes You a Swinging Christmas”. Klasyk nad klasykami, nagrany przy akompaniamencie orkiestry Franka DeVoli.
 

 
Jingle Bell Jazz (1962)
Mała gradka dla fanów jazzu – świąteczne piosenki nagrane pomiędzy 1959 a 1962. Miles podobno kręcił nosem i nie chciał w tym uczestniczyć, ale w końcu wyszło mu to na dobre – dzięki tej płycie poznał swojego przyszłego saksofonistę Wayne’a Shortera.
 

 
Roomful Of Blues – Roomful Of Christmas (1997)
Tego albumu nie znalazłam na Spotify, ale za to jest na Grooveshark – musiał znaleźć się w tym zestawieniu. Mamy na nim 10 kawałków, z czego nie wszystkie są standardowe, za to są łatwo przyswajalne nawet dla tych, którym swing i blues są obce ;) Klikajcie i słuchajcie!
 
Christmas Blues
To jest płyta jak już na prawdę będziecie chcieli zaszaleć na przykład przy strojeniu choinki ;) Woogie Boogie, lekkie nawiązania do country, ale przede wszystkim porządny blues <3
 

 
Eels – Everything’s Gonna Be Cool This Christmas
A na koniec pamiętajcie – Everything’s Gonna Be Cool This Christmas! :) Mam nadzieję, że powyższe płyty umilą Wam święta i spędzicie je z uśmiechem na twarzy :) Udanych świąt!