14thround

 

Soulful electro ostatnio króluje w moich głośnikach. Uwielbiam ten mix – mocny głos, świetne melodie i cudownie dobrana elektronika. I to co najfajniejsze – w pewnych momentach tej muzyki nie rozumiem. W sensie – zaczynam się rozpływać, po czym coś mi nie brzmi i zaczynają mnie ogarniać wątpliwości czy aby na pewno jest to fajne, aby za chwilę jednak usłyszeć kolejny dobry bit, który popycha mnie ostatecznie w objęcia wykonawcy.

Będąc na tej fali, dostałam przemiłego maila od Janka, który podrzucił mi nowy zespół opisując go jako: „Duet. Anglia. Podobne do XXANAXX. Raczej XXANAXX podobny do nich. On instrumenty ona głos, ale jaki. Znalazłem ich jakieś 118 tysięcy wyświetleń temu. Nie będę więcej pisać, nie mnie oceniać. Mnie absolutnie zachwycają.” Nie tylko Ciebie Janek, nie tylko Ciebie.

Zaczęłam od „Hide Yourself”. Ten przepiękny, mocny głos złapał mnie od pierwszej sekundy. Myślałam, że będzie coś bardziej jak The XX, jednak 14th mają w sobie o wiele większego pazura. Elektronika przenosi nas w zupełnie inny świat.

 

 

Jednak prawdziwe uderzenie przeżyłam przy „Take Me There” – kwintesencja londyńskiej elektroniki. Połączenie wszystkiego co najlepsze. The XX, Burial, Jamie XX, AlunaGeorge i Jamie Woon w jednym. Nic więcej nie będę pisać – słuchajcie sami.

 

 

Wokalistka Tracey Duodu i producent Tom Barber grają razem już od 2009. Mimo to, do tej pory zdążyli wydać tylko EPkę „Hide Yourself”, która z tego co widzę wstrząsnęła blogosferą (oczywiście pomijając moje słuchawki szerokim łukiem ;)), powyższy singiel „Take Me There”, remix „Ride” Lany Del Ray oraz jeden ciekawy mix – „Are You Sleeping?” od Indo vs „Never Gonna Let You Go” Tiny Moore.

 

 

W tym momencie świat czeka na ich pierwszego longplaya, który zapowiedziany jest jeszcze na ten rok! Kto czeka ze mną?

Czuję, że ich EPka zapętli mi się w najbliższych dniach. Na dobranoc zostawię Was ze spokojniejszym kawałkiem Lights Off. Zgaście światła i wsłuchajcie się w te dźwięki i piękny wokal Toma.

 

 

14th znajdziecie na Facebook | Soundcloud  | Twitter