Cœur de Pirate –  dla mnie kwintesencją pięknej, dziewczęcej, delikatnej ale dorosłej muzyki. Przeżyłam poważne zauroczenie jej muzyką jakiś rok temu zachwycając się takimi kawałkami jak La petite mort czy najbardziej chyba znanym Comme des enfants z płyty Blonde.

btw. The Neighbourhood – The Little Death też mi się zapętliło. Mam coś do tego tytułu ;)

 

Dopiero później odkryłam jej pierwszą płytę Cœur de Pirate z 2008 roku, który został ogłoszony “Francophone album of the year” podczas Juno Award w 2009 roku. Czyli wyszło jak zwykle – jestem do tyłu o kilka lat z ładną muzyką ;) Blonde zajmuje jednak pierwsze miejsce, jako, że ma w sobie trochę więcej energii i ciekawych mieszanek. O tekstach mogę powiedzieć tylko tyle, że brzmią pięknie smutno i wywołują u mnie przeogromną chęć ponownego podjęcia próby nauki francuskiego :)

Ale pomińmy obie płyty, bo to co zrobiło na mnie największe wrażenie, to jej cover Wicked Games, oryginalnie grany przez The Weeknd. Niesamowite wydaje się to, że udało jej się z taką niewinnością zaśpiewać nawet taki tekst

And that’s my motherfu*ing word too
Just let me motherfuc*ing love you

Zresztą, posłuchajcie sami:

A teraz możecie porównać z równie genialnym oryginałem The Weeknd.

 

Z drugiej strony patrząc na tę dziewczynę pokrytą tatuażami niewiarygodnym może się wydawać, że potrafi ona tworzyć taką delikatną muzykę…

 

Na koniec jeszcze kilka słów o ciekawym kanadyjskim projekcie Armistice, w którym Beatrice śpiewa razem z Jayem Malinowskim z Bedouin Soundclash tworząc bardzo dobrze uzupełniający się duet. Ich druga EPka wyszła w tym roku i zawiera cudowny kawałek pdt God Will Get His Man:

No to tyle.

Facebook Cœur de Pirate

 

 

PS

Pyknęło mi 100 fanów na fb Zapętlone! Dzięki!