Wystarczyła chwila nieuwagi by Fismoll wydał swój drugi album. Wyczekiwany przeze mnie krążek pojawił się w sieci i na półkach sklepowych w ten poniedziałek. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji go przesłuchać – szybko klikajcie w poniższe linki! :)

W pierwszym momencie byłam zaskoczona – tylko 8 kawałków? OSIEM? Byłam gotowa na co najmniej kilkanaście nowych piosenek… Jednak już po pierwszym przesłuchaniu płyty było jasne, że więcej nie trzeba. Te osiem kawałków wystarczą by wyruszyć w podróż pełną emocji i zapomnieć o otaczającym nas świecie.

Fismoll jak zwykle zafundował nam porządną dawkę skandynawskiej atmosfery. Spokojne, delikatne dźwięki, przeplatają się jednak z młodzieńczą energią oraz żywymi chórkami i instrumentami, dzięki czemu płyta nie jest w żadnym przypadku monotonna. Każdy kawałek jest materiałem na osobne zapętlanie przez długie godziny.

Całość pięknie opisał Robert Amirian:

„Instrumentacje i kompozycje „Box Of Feathers” stawiają Fismolla obok artystów światowego formatu, z jeszcze nigdy nie leżących tak blisko Polski Stanów Zjednoczonych i Skandynawii. Połączenie muzyki ze słowami na tym albumie daje obraz młodego mężczyzny i dwóch stron jego natury – delikatności i romantyczności oraz siły i mądrości, symbolizowanych przez pióro i kamień. To pełna osobistych wątków historia odkrywania swojej siły, duchowości, poznawania własnej duszy, natury miłości i stawania się mężczyzną, w której pióro to symbol najważniejszych zdarzeń, osób i uczuć. Fismoll to rasowy, bezkompromisowy singer-songwriter o niezwykłej osobowości i talencie, poznanie słów jego piosenek jest niezbędne do zrozumienia zamysłu płyty i pełnego doświadczenia jej bogactwa. „Box Of Feathers” to płyta, która dotyka duszy i napełnia jasnością.”

Nic dodać, nic ująć. Krążek jest po prostu cudownie dobry i warty przesłuchania. Przekonajcie się sami!

 

 

11428227_1653317848220633_1105039801_nPS. Mam do rozdania jeden egzemplarz tej wspaniałej płyty widoczny na zdjęciu! :) Powędruje ona do kogoś, kto stworzy mi ładną playlistę złożoną z 3-5 kawałków, podobnych do muzyki Fismolla :)

Zestawienia można umieszczać na YouTubie, SoundCloudzie lub Spotify. Link umieście w komentarzu wraz kilkoma słowami dlaczego wybraliście te kawałki. Czas start!

Wyniki: płyta leci do Dalii za wspaniały set, który polecam do przesłuchania (wyróżniony komentarz). Gratulacje!