Po raz pierwszy została zauważona dzięki coverowi Maneater Hall&Oates, który znalazł się na soundtracku The Secret Life of Walter Mitty (który swoją drogą muszę w końcu obejrzeć ;)).

 

Kto z Was, po przesłuchaniu tego kawałka, pomyślałby że Grace ma dopiero 16 lat? Jej niesamowity głos, dzięki któremu porównywana jest do Lorde, BANKS czy Laurel, na pewno nie naprowadza na tę odpowiedź. Ta młoda gwiazdka pochodzi z Portland, gdzie nadal uczęszcza do liceum. Od 7 lat tworzy muzykę – to się nazywa pasja!

 

Does it feel real in the right way
Is it like love when you look inside
Even if its not then I wish you’d lie..

 

Za swoje inspiracje podaje między innymi Tori Amos, Alanis Morissette oraz Lanę Del Rey. Grace stawia na połączenia popu z indie oraz różnymi eksperymentalnymi brzmieniami. Daje to miły powiew świeżości, a jednocześnie jej piosenki są bardzo łatwe do przyjęcia.

Know the earth is moving too slow
So shut up and close your eyes
Show me things that only you know
Do I fit in your design?

 

Na Jej SoundCloudzie możemy na razie znaleźć tylko trzy, zamieszczone w tym wpisie, kawałki. Wierzę jednak, że 2015 przyniesie nam o wiele więcej dźwięków do tej młodej artystki. Mam nadzieję, że świat ją doceni i zrobi równie zawrotną karierę, co artystki, do których zostaje porównywana :)

 

We don’t care about the time, we can take it slow
What if we just want to dance tonight? Just want to dance
Don’t make any plans, just move to the neon lights
What if we want to dance?