Dopiero co podziwiałam nowy kawałek Jacoba w niedawnej Tygodniówce – a tu czeka już kolejna nowość. Po raz kolejny przyprawił mnie on o ciary i dlatego postanowiłam właśnie od niego rozpocząć nowy cykl, w którym będziecie mogli trochę bliżej poznać moich ulubionych artystów. Przyjrzymy się ich historii, twórczości i klipom które stworzyli (Yay! W końcu trochę youtube!)

Jacoba poznałam przeglądając zasoby Mahogany Session. Zakochałam się z miejsca. Być może wcześniej słyszałam jego kawałki, ale nigdy, aż do tamtego wieczoru, nie zapamiętałam jego nazwiska. Od tamtej pory, bezbłędnie potrafię rozpoznać jego wokal, który wysyła mnie podróż do zupełnie innego świata.

 

Po przesłuchaniu kilku kawałków, zdałam sobie sprawę z tego, że jest to artysta, który za każdym razem daje z siebie 100%. Nigdy nie odpuszcza – jeśli jego kawałek zaczyna się mocnym uderzeniem, to możemy mieć pewność, że utrzyma ten poziom do samego końca.

O tym 23 lateku z Birmingham dopiero zaczyna się robić głośno. Mimo tego, że ma już na swoim koncie jedną EPkę The Monologue (Spotify / Soundcloud) , wydaną ponad 2 lata temu, nie wiadomo dlaczego, nie było o nim wcześniej głośno. Ta niesamowita mieszanka głębokiego wokalu oraz świetnej muzyki z łapiącymi za serce tekstami zdecydowanie powinna się szerzej odbić po świecie. Zwłaszcza, że na EPce znalazł się rewelacyjny kawałek Worthy (który został też doceniony przez twórców serialu Suits! <3 s03e09)

 

Nawet jego występ w BBC Radio 1, promujący jego obecność w zestawieniu „Hot Ten For 2013”, gdzie wykonał mashup Stay Rihanny oraz Don’t Kill My Vibe Kendricka Lamara ma zaledwie 325 k odtworzeń. A Banks, moi drodzy, był pierwszym muzykiem bez kontraktu, który wystąpił w Live Longue.

Wygrywając różne konkursy, Jacob wybił się na powierznię, pokazując się u boku kolejnych gwiazd, takich jak Chase & Status, Bondax, Jake Gosling, Knox Brown, Plan B czy Wretch 32. O i Uppermost, który sami wybraliście do Tygodniówki! ;) Coraz więcej osób zaczęło podziwiać Jego soulową twórczość. W 2014 roku stworzył taneczny kawałek, który też przysporzył mu trochę popularności – znalazł się m.in na składance FIFA 2015. Skoczne, letnie rytmy niosą do tańca już od pierwszych dźwięków!

 

 

Po roku przerwy, Banks powraca z nowym materiałem, zapowiadającym EPkę Paradox. Pierwszym kawałkiem było Grace, w którym głęboki, zmysłowy wokal Jacoba wybija się przed zapętlone męskie chórki w tle, tworząc mocny kawałek R&B. Jestem pewna, że dzięki takim piosenkom, już niedługo wpisze się w kanon najlepszych wykonawców tego gatunku.

 

 

Kolejną nowością, przy której potwierdzone zostało, że artysta nagrywa i produkuje tę EPkę zupełnie sam, jest Monster. Emocjonalny potwór, który swoją głębią wbija w fotel. To bezkompromisowy kawałek, który tylko potwierdza, że przed nami stoi ogromny potencjał w postaci jednego chłopaka. Wierzę w to, że nie zniknie on prędko z naszych słuchawek i będziemy podziwiać jego kolejne kawałki za każdym razem równie mocno.

One of the things I’ve learnt is that as much as I don’t like it, sometimes you have to become a monster to get what you want and I may well have to become the miracle I’m searching for.

https://soundcloud.com/i-d-online-1/premiere-jacob-banks-monster

 

Czekam na więcej. Jestem pewna, że jego nadchodząca EPka, będzie jedną z najlepszych w tym roku. A jak Wasze wrażenia? Będziecie zapętlać? ;)