Niekoniecznie po polsku, ale zawsze z naszego kraju. W ramach mojego projektu 101w1001 postanowiłam przez jakiś czas, co miesiąc umieszczać zestawienie nowo poznanych polskich artystów.

No to lecimy z majem:

 

1. Na początku był Patrick the Pan, do którego wracałam przez cały miesiąc. Cudowny głos, piękne dźwięki. Jak dla mnie odkrycie miesiąca :)

 

 

2. Później poznałam Dawida Podsiadło, finalistę drugiej serii X Factor. Szczerze przyznam, że nie wracałam do Niego i nie śledziłam co się u niego dzieje. Gwiazdka jednego wpisu, chociaz teraz slyszalam ze wrzucili jego plytke na Spotify. Warto poznać ;)

 

 

3. Wrocławski Atlas Like podbił całkowicie moje serduszko. Ah oh eh :)

 

 

4. Poznałam też i jeszcze nie dzieliłam się całkiem ciekawym projektem zwanym LOGOPHONIC. Podobno w 2011 wydali już jedną EPkę, ale nie miałam okazji się z nią zapoznać. Za to płyta „Little Pieces” jest zróżnicowana, ciekawa, głos wokalisty daje radę w każdym klimacie i ogólnie polecam przesłuchać całość. Sądzę, że każdy znajdzie coś dla siebie :)
A może chcecie o nich post? Dajcie znać! :)

 

5. SCOFFERS!! :) O tak, to było odkrycie :) Poznani dzięki Live Box Session, później jeszcze raz na żywo przesłuchani podczas juwenaliów zdecydowanie są warci uwagi. Jeszcze tylko nauczą się improwizować i będzie na prawdę porządny band :) O nich będzie tutaj trochę więcej już niedługo.. :)

 

 

6. En2ak – podrzucone przez Łukasza, jeszcze nisklasyfikowane przeze mnie. Lastfm mówi: mad-hop, jazz, funk, beats, abstract hip hop. I chyba ma rację ;) #dużodziwnychdźwięków ale pozytywnie :)

 

Posluchalam tez Meli Kotelul i slyszalam ze Natu wydala nowa plytke kilka dni temu. Ale z racji braku Polskich znakow, hiszpanskiej klawiatury oraz ladnej pogody w Budapeszcie pozostane przy  tym co zostalo juz napisane.

 

PS. Wszystkiego najlepszego dzieciaki! ;)