Ostatnio znowu wpadłam w wir oglądania klipów reklamowych. Troche z potrzeby inspirowania się do pracy, a trochę z racji podjęcia studiów w tym kierunku. Łącząc przyjemne z pożytecznym postanowiłam zebrać kilka ostatnich perełek, w których cała magia dzieje się dzięki.. muzyce. Enjoy!

 

BBC Music: For the love of music
Beach Boys – God Only Knows

Lorde, Florence, Sam Smith i reszta światowej elity w jednej reklamie. To musi być chyba największy, muzyczny launch tego roku – BBC ogłosiło start nowego brandu BBC Music. Każdy artysta trzyma się swojego gatunku więc mamy Foo Fighters, One Direction i Steve Wondera obok siebie. Wyszedł świetny mix przy akompaniamencie BBC Concert Ochestra i młodzieżowego chóru. BBC zrobiło już podobną promocję w 1997 dla Perfect Day Lou Reeda. Kto z Was jest w stanie wymienić wszystkich artystów grających w Impossible Orchestra? ;)

 

 

CHANEL N°5: The One That I Want – The Film
Lo-Fang – You’re The One That I Want

Gdy myślę o użyciu tego hitu z Grease przed oczami pojawia mi się reklama dla młodzieży – żywe dźwięki idealnie komponują się z brandami skierowanymi do młodzieży. Jednak ten zmysłowy, spokojny cover w wykonaniu Lo-Fang jest po prostu idealny do przedstawienia ekslukzywnego świata, do którego wkraczamy po zakupie m.in właśnie Chanel. Mimo iż klip sam w sobie trochę mnie odrzucił wszędzie pojawiającymi się 5 i zdecydowanie naciąganą historią (chociaż w tym nie przebili ostatniej reklamy Diora btw. z Hey Now London Grammar) to trzeba przyznać, że właśnie muzyka robi tu całą robotę.

 

 

IBIS: Room to play
Caribou – Crayon

Trochę inne podejście – jak zakomunikować klientom hotelu, że to nie tylko miejsce do spania, ale też do pracy, spotkań czy zabawy ;) Zostajemy wplątani w tworzenie dźwięków, z których po pewnym czasie wyłania się fajne indie porsto od Caribou. Reklama została właśnie wypuszczona w UK, a oprócz niej Ibis ma zamiar skonstruować i wdrożyć podobny, interaktywny projekt w samych hotelach. Szczegóły nie zostały jeszcze podane ale zapowiada się interesująco ;)

 

 

Diet Coke: Transported with a sip
Boom! Bap! Pow! – Suit

Coca Cola słynie z wykorzystywania dobrych piosenek w swoich klipach, i chociaż cały scenariusz tej reklamy uważam za lekko naciągany i trochę bezsensowny to momentalnie sprawdziłam piosenkę. Bardzo przyjemny kawałek, który zdecydowanie przyciąga uwagę w tym kontekście.

 

 

Budwaiser: Friends Are Waiting
Dan Rodriguez – Friends Are Waiting

Z kolei w tej reklamie też miła dla ucha piosenka (chyba stworzona specjalnie na potrzeby tego klipu), słoneczne i pełne ciepła ujęcia, a na koniec mocny przekaz. To co jeszcze podoba mi się w tej reklamie, to że jest ona skierowana do idealnego targetu. W Stanach Budweisera piją podobno właśnie młodzi faceci, na których nie czekają jeszcze żony z dzieciakami, ale własnie – przyjaciele ;) #friendsarewaiting

Swoją drogą – ta marka podibła też nasze serca tegoroczną reklamą na Super Bowl – Puppy Love, gdzie wykorzystali piosenkę Passengera Let Her Go i równie uroczego szczeniaka ;)

 

 

A Bee Friendlier: Flower Bombing
Sigur Rós – Glósóli

Ta reklama jest edukacyjna i sądzę, że może Was zainteresować – chodzi o ginące pszczoły i jak można temu zapobiec. Dowiecie się z niej dlaczego pszczoły są tak ważne dla nas i naszej diety. Do tego zobaczycie kilka pięknych ujęć i usłyszycie Sigur Ros. 3 w 1. Oglądajcie!

 

 

Tine Goat Cheese
Tina Turner – Simply the Best

A na koniec coś co mnie rozśmieszyło do łez już po pierwszej sekundzie ;) Taka ciekawostka muzyczna ;) Mam nadzieję, że też się uśmiechniecie!

 

****

Dorzucam jeszcze dwie ciekawe reklamy, w których użyto po prostu muzyki, bez wokalu i mimo, że nie do końca wpisują się w zamysł tego postu to chcę się nimi podzielić. Niezaprzeczalnie to właśnie dźwięki nadają im kolorów i pozwalają wczuć się w temat.

 

PSA: Would they choose you?

 

Long Live New York

 

 

Jak Wam się podobało? Jeśli traficie na reklamy z świetną muzyką koniecznie mi je podrzućcie! :)