Podczas mojej ostatniej wizyty w Warszawie, gdy miałam przyjemność spędzić wspaniały weekend w Smakowitym Kątku, Paulina podsunęła mi pomysł stworzenia postu z najlepszymi czołówkami seriali. Nie wiem dlaczego tak długo mi to zajęło, ale w końcu się za ten temat zabrałam! ;)

Okazuje się, że gdybym zestawiła wszystko w jednym poście to powstałby najdłuższy tekst na tym blogu (no, może oprócz playlisty blogerów vol. 1 i vol.2 ;)), dlatego postanowiłam całość podzielić na części, które opublikuję w przeciągu najbliższego tygodnia. Poniżej rozkład jazdy:

#1: Dzisiaj skupimy się na najfajniejszych piosenkach z nowych seriali, które nadal możemy oglądać.
#2: W kolejnej części przysłuchamy się piosenkom z zakończonych serii (House, Roswell ;)).
#3: Do trzeciej wrzuciłam same instrumentale (Gra o Tron, Dexter).
#4: Na czwartą już się nie mogę doczekać ponieważ będą to czołówki z kreskówek <3
#5: A na koniec zaszalejemy z retro! (Pamiętacie The Addams Family? :D)

Gotowi? :)

 

Najlepsze czołówki w nowych serialach

YouTube

 

Grey’s Anatomy
Psapp – Cosy in the Rocket

Zaczynamy od mojego ulubionego serialu wszechczasów, czyli Grey’s Anatomy :) Czasami żałuję, że nie pokazują już tej czołówki w której tle plumka sobie Psapp :) Jedną z zalet tego cyklu jest również to, że przypomniałam sobie jak wyglądały niektóre czołówki – pamiętaliście o tej?

 

 

Orange is The New Black
Regina Spektor – You’ve Got Time

Reginę uwielbiam od zawsze i muszę Wam przyznać, że ten serial zyskał u mnie już na samym starcie +100 za wykorzystanie Jej kawałka. Zresztą i tak bym się w nim zakochała – to jest jeden z tych seriali, których chyba nie da się nie lubić?

 

 

 

True blood
Jace Everett – Bad Things

Ok ok, tutaj trochę oszukam, ponieważ ten serial właśnie się skończył. Jednak dla tego kawałka warto przymknąć oko. To jest zdecydowanie jedna z najlepszych czołówek ostatnich lat i mimo, że True Blood przestałam oglądać w którymś momencie (poziom absurdu przekroczył moje zauroczenie resztą) to dzięki tej piosence na długo go zapamiętam :)

 

 

 

Vikings
Fever Ray – If I Had A Heart

Przyznam się bez bicia, że tej serii nie oglądałam, jednak podczas tworzenia tego zestawienia znalazłam tę piosenkę na YouTubie i… wow. Tak bardzo idealnie oddaje ona cały klimat serii. Tzn takie właśnie jest moje wyobrażenie na temat tego serialu – mrocznie, niby spokojnie ale jednak potężnie i z mocą. Polecacie obejrzenie?

 

 

 

Shameless
The High Strung – The Luck You Got

Przeskakujemy na zupełnie inny klimat. Przed nami cztery bardzo energiczne i pocieszne piosenki. Shameless samo się prosiło o to by znaleźć się na początku. Gdy myślę o tym serialu momentalnie w głowie zaczyna mi grać ta medlodia. Tyryryry tyryryry ;)

 

 

Suits
Ima Robot – Greenback Boogie

Suits jest jednym z tych seriali, które kocham za muzykę. To co odkryłam dzięki przygodom Harveya i Mike’a naprawdę mnie nie raz zaskakiwało, ale zdecydowanie najlepszym odkryciem jest The Heavy – Coleen. Swoją drogą wyczuwam w powietrzu zestawienie piosenek z tego serialu, co Wy na to? :)

 

 

 

2 broke Girls
Peter, Bjorn & John – Young Folks

Ok, to może nie jest najbardziej spektakularna czołówka na świecie, ale mam do tej piosenki po prostu słabość. Na rozpoczęciu tego serialu zawsze jednocześnie bardzo się cieszę, że ją słyszę i jednocześnie żałuję, że nie zrobili czegoś dłuższego.

 

 

New Girl
Zooey Deschanel – Hey Girl

Oooo tak! Ta piosenka musiała się tu znaleźć z prostego powodu – to dzięki niej zaczęliśmy rozmowę o tym cyklu z Pauliną. Kiedyś próbowałam go oglądać ale nie wciągnęłam się ani trochę. Po drugim podejściu pochłonęłam wszystkie serie w bardzo krótkim czasie. New Girl uzupełnia mi chyba lukę po HIMYM ;)

 

 

 

Tyle ode mnie. Mimo iż oglądam dość sporą ilość seriali, to nie pochłaniam ich wszystkich, więc pewnie coś mogło mi uciec ;) Jeśli chcecie coś dodać możecie śmiało pisać w komentarzach. Najlepsze piosenki dołączę w formie aktualizacji!