Nie mam pojęcia jak się tam dostanę, ale postanowiłam zacisnąć zęby i pojawić się na tegorocznym Northside mimo wszelkich przeciwności losu. Wyobraźcie sobie – Damien Rice, Sigur Ros, Iggy Pop i Bloc Party na jednym festiwalu. I czterdziestu innych wykonawców. W Danii. Pod skandynawskim niebiem. Aaaaa!

Northside-2016-Poster

Szósta edycja festiwalu zapowiada się przepysznie! Już od kilku lat miałam ogromną chęć pobawić się właśnie tam – głównie przez to, że organizatorzy zbierają niesamowicie różnorodny lineup, który w takim składzie nie powtarza się na reszcie europejskich festiwali. Jasne, pojedynczy artyści zawitają też na Open’era czy inne eventy, ale mając 3 sceny do dyspozycji, masę zieleni i cudowne miasto w tle, Northside sprawia wrażenie, trochę mniejszego, bardziej przytulnego eventu. Czy tak będzie? Mam nadzieję, że przekonam się już za moment!

Jak zawsze, przygotowałam playlistę, na której można posłuchać kto zagra na festiwalu – może poczujecie się przekonani by jednak zajrzeć do Aarhus? :) Śmiało! Loty z Gdańska już w środę :) Wszystkie informacje o festiwalu oraz bilety znajdziecie na oficjalnej stronie.