Gorączka mundialu nie omija nawet moich słuchawek – stacje radiowe podrzucają radosne brazylijskie rytmy na przemian z hitami, które już zawsze będą nam się kojarzyły z piłką nożną. Ile z piłkarskich hitów potraficie wymienić z pamięci? Serio, przeliczcie sobie w głowie zanim przejrzycie dzisiejszą playlistę i dajcie znać w komentarzu! Ja potrafiłam wymienić całe, szalone cztery ;)

 

Postanowiłam sobie, że pod koniec Mundialu będę znać ich więcej i takim sposobem wspólnie z Coca Cola stworzyłam poniższą playlistę, która odda ducha tej ogromnej piłkarskiej imprezy. Oprócz dzisiejszej, którą zaraz usłyszycie, i która składać się będzie z samych oficjalnych i tych nieoficjalnych, ale bardzo dobrze znanych mundialowych piosenek, za kilka dni opublikuję drugą – radośnie przenoszącą nas do Brazylii:)

 

Coca-Cola-Brasil-20141

 

Zanim jednak zaczniemy koniecznie posłuchajcie oficjalnego hymnu Coca Cola tego Mundialu – „The World is Ours„. Oryginałem tej piosenki jest jej portugalska wersja „Todo Mundo” śpiewana przez brazylijskiego wokalistę Gabiego Amarantosa. Przypadła ona do gustu firmie Coca Cola, która stworzyła anglojęzyczną wersję, biorąc na wokalistę brazylijczyka – Davida Correya, który zaśpiewał ją w każdym z 90 państw, które odwiedził w ramach międzynarodowego FIFA World Cup Trophy Tour. Dzięki temu powstała niesamowity mush-up zawierający wiele przeróżnych języków, instrumentów i gatunków :) Warto tego posłuchać!

 

 

 

 

Okej, to jak? Gotowi jesteście na dużo pozytywnych dźwięków i podróż w czasie przy której ja śmiałam się do rozpuku (pamiętacie Crazy Frog?). Poniżej playlista a pod nią jeszcze kilka słów – które piosenki według mnie są niezastąpionymi Mundialowymi hitami i pytanie do Was!

 

 

 

 

Gdybym miała wybierać trzy najlepsze mundialowe hity, zdecydowanie byłoby to:
1) La Copa de la Vida (jest mooooooooooc!)
2) Wavin’ Flag (btw. też hit Coca Coli :)) za to ♫♪Woooo-ooo-ooo♪♫ooo-oooo-oo♫♪ ;D)
3) Waka Waka

Biłam się z czymś starszym ale to właśnie te nowości najbardziej do mnie przemawiają ;)
Jakie są Wasze typy?

 

PS Wiecie, że w 1974 roku, podczas Mundialu w Niemczech, piosenką oficjalną był „Futbol”… Maryli Rodowicz? ;)

 

 

 

Futbol Futbol… ♪ ♫