Przyszykujcie się na efekt wow – szykując nową Tygodniówkę wiedziałam, że znajdzie się na niej Litany, który najchętniej wrzuciłabym gdzieś na sam początek mojej playlisty artystów podobnych do The XX. Mgliste, spokojne dźwięki, zapętliły się od pierwszych sekund. Nie znalazłam ich jednak na Spotify, więc powędrowałam na Facebooka po więcej informacji. Tam czekała na mnie jedna z najlepszych wiadomości, jaką mogłam zobaczyć.

Soon band

Polska! Doczekaliśmy się kolejnych iskierek z naszego podwórka!

W tym momencie wiem już, że SOON to nowe wcielenie trójmiejskiego Pale Blue Dot, które szykuje się na podbicie muzycznego świata. Pięcioosobowy skład lada dzień wypuści swój debiutancki krążek pod skrzydłami jednej z moich ulubionych wytwórni (ale o tym już niedługo!). Jeśli całość będzie tak dobra jak dwa dostępne już kawałki, to jestem pewna, że będziemy go mocno zapętlać tej jesieni. Wokale Marty oraz Weroniki pięknie prowadzą dźwięki tworzone przez chłopaków: Marcina, Filipa i Kubę. Wszyscy są doświadczonymi muzykami (Pelvis,The Esthetics, Judys Funeral), więc możemy liczyć na dopracowany i zróżnicowany materiał.

Póki co – włączcie Litany i poczujcie trochę skandynawskiego klimatu w polskim wykonaniu. Jestem pewna, że się zakochacie.