Wychowana w odizolowanym od reszty świata, leśnym miasteczku, prowadzonym przez odrzuconych przez społeczeństwo folkowych muzyków. Dziewczyna, która zakochała się we współczesnej muzyce… Zaczyna się jak dobra opowieść, prawda?  Taka właśnie jest muzyka Skott – magiczna i wciągająca już od pierwszych dźwięków.

Pochodząca ze Stanów SKOTT, nie miała styczności ze światem zewnętrznym, a co dopiero muzyką! Nie mam pojęcia jak się czuła, gdy pierwszy raz trafiła do dużego miasta i odkryła bogactwo dźwięków, ale jestem pewna że usłyszymy o tym na jej debiutanckim albumie. A ten na pewno będzie doskonały, bo dziewczyna będzie tworzyła w wytwórniach, które wypuściły na świat m.in Jungle (B3SCI / Chess Club Records).

A teraz zamknijcie oczy, wciśnijcie play i usłyszcie historię o tym jak ważne w życiu rzeczy potrzebują czasu by mieć mocne fundamenty. I jak potrafią one zostać zburzone w mgnieniu oka. Bo to właśnie o tym jest Porcelain.  (SKOTT dla Pigeons&Planes: The most precious things take time and care to build, but take only a fraction of that time to destroy or break. Porcelain is about how you can spend limitless time creating something – trust, for example – but you can also let it fall to the ground in a second.)