Czas zacząć się rozglądać za festiwalami, podczas których spędzimy kilka dni na świeżym powietrzu, w towarzystwie znajomych i co najważniejsze – z dobrą muzyką. Jako, że co roku staram się jeździć na swoje ulubione festiwale (o których napiszę już pewnie niedługo), oraz przynajmniej jeden-dwa nowe festiwale, to zaczynam powoli rozglądać się za tym co proponują nam tegoroczne line-upy polskich i zagranicznych wydarzeń.

Na pierwszy ogień poszedł Tauron Nowa Muzyka Katowice, na który jeszcze nigdy nie udało mi się trafić na wszystkie dni, dlatego nadal wpisuję go na listę miejsc, w które muszę pojechać. To Katowickie wydarzenie co roku kusi przynajmniej garścią nazwisk, które mam na mojej playliście I Don’t Want To Forget  i w tym roku nie jest inaczej. 12 edycja, która odbędzie się 6-9 lipca 2017, oferuje całkiem pokaźny lineup. Spośród bogatej mieszanki wszelkiej maści debiutantów i klasyków współczesnej elektroniki, chciałam Wam przedstawić trzech artystów, dla których ja rozważam swoją obecność w tym roku.

 

SOHN

Po rewelacyjnym powrocie z nowym albumem, SOHN zdecydowanie nadal tkwi na samym szczycie mojej listy artystów, którzy tworzą muzykę-idealną-do-zachwycenia-się-na-żywo. Jestem pewna, że materiał przemieszany z obydwu krążków, zachwyci każdego.

 

RY X

Kwintesencja wszystkiego co najlepsze w magicznym popie z Australii. Ja naprawdę głęboko wierzę, że nikogo z Was, moich czytelników, nie muszę już przekonywać do tego, że RY X to bóstwo, które trzeba podziwiać, póki dzieli się z nami swoją muzyką.

 

THE CINEMATIC ORCHESTRA

Jazz i muzyka elektroniczna, improwizacje i komputerowe eksperymenty. Usłyszenie The Cinematic Orchestra na żywo, powinno być celem każdej osoby, ceniącej sobie magię muzyki granej bez nut. Słyszałam wiele zachwytów nad tym, co oni wyprawiają na scenie i skoro są na wyciągnięcie ręki to tym bardziej kusi mnie wizyta w Katowicach.

 

PLAYLISTA TAURON NOWA MUZYKA KATOWICE

Jeśli ta trójka Wam nie wystarczy, koniecznie zajrzyjcie na moją playlistę Tauron Nowa Muzyka Katowice na Spotify – znajdziecie tam całą resztę artystów, a wśród nich: Róisín Murphy, Gang Gang Dance, Gold Panda oraz przedstawicieli polskiej sceny: Niemoc, Fisz Emade Tworzywo czy Rebeka. Więcej informacji znajdziecie także na festiwalowym Facebooku.

 

Link do playlisty

 

ZGARNIJ KARNET!

Czym byłaby rozgrzewka przed festiwalem bez możliwości wygrania karnetu? :) Mam dla Was tygodniowy konkurs, w którym możecie zgarnąć 2-dniowy karnet na festiwal! Warto zawalczyć o taki kąsek więc śmiało, bierzcie udział! Co trzeba zrobić by go wygrać?

Napisz dlaczego to właśnie Ty musisz się znaleźć na festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice!

Wystarczy, że zostawisz mi wiadomość w komentarzach pod tym wpisem. Możesz wyjść poza ramy i zostawić mi zdjęcie, film, kolaż, piosenkę, cokolwiek wybierzesz. Zwycięzcę ogłoszę tak jak zwykle – odpowiadając na wybrany komentarz, za tydzień, tj. 13.04. Powodzenia!

Regulamin konkursu

cover foto: Radoslaw Kazmierczak / FTNM 2016