Układając zestawienia miesięczne mam dwa etapy. Po pierwsze, muszę wyselekcjonować 50 kawałków z ogromnej playlisty wszystkich nowości, które pojawiły się w danym miesiącu. Na początek przerzucam do szkicowej playlisty wszystkie kawałki, które faktycznie zapętlałam i pokochałam. Jest ich zazwyczaj około 20-25. Następnie zaczyna się przesłuchiwanie całej reszty i przypominanie sobie co mnie w nich zachwyciło. Kawałek po kawałku powstanie szkic z 50 piosenkami.

Następnie przychodzi etap, w którym staram się te wszystkie kawałki poukładać w jakąś sensowną całość. Oznacza to, że ponownie muszę przesłuchać każdy kawałek i znaleźć do niego taki, który będzie pasował jako następny. Niektóre takie połączenia przychodzą do głowy same, przykładowo w tym miesiącu wiedziałam, że Horns znajdzie się obok Swans, a za tym musi stanąć Greed. Jednak później jest pod górkę – czym przełamać takie połączenia, żeby wrzucić kogoś takigo jak SBTRKT?

Ukladanie tych playlist to zawsze ogromne wyzwanie, a jednocześnie fajna zabawa. Mam nadzieję, że słuchanie ich sprawia Tobie przyjemność i całość sprawdza się jako soundtrack w pracy lub podczas podróży. Chętnie dowiem się, co o nich sądzisz, dlatego zostaw kilka słów w komentarzach na dole strony :)

Na playliście brakuje jednego kawałka, który jak dla mnie wygrał cały miesiąc – jest to Expectations od Sir Sly. Czy możecie uwierzyć, że nie jest dostepny w Polsce na SoundCloudzie? </3

Tutaj możecie posłuchać też całej playlisty, dla której ten kawałek był tematem przewodnim: Expectations.

 

Zestawienie najlepszych kawałków z 2016 jest także dostępne na Spotify.