W najnowszym odcinku Gry o Tron przeżyłam kilkunastosekundowe zauroczenie. W pewnym momencie, podczas wesela, zagrano The Rains of Castamere. Byłam równie oczarowana co Margeary i chciałam rozerwać Joffreya na strzępy, za to że im tak bezczelnie przerwał. Tych kilku dźwięków mogłabym słuchać na okrągło.

 

 

 

Okazało się, że mój muzyczny radar działa na najwyższych obrotach, i ten krótki kawałek nie był wykonany przez byle kogo. Swoją obecnością w serialu zaszczycili nas chłopcy z Sigur Ros! :) Na szczęście nagrali cały track, który już osiąga szczyt popularności w sieci…

 

Sigur Rós – The Rains of Castamere

 

 

The Rains of Castamere, został pierwotnie nagrany przez The National i miał swoją premierę pod koniec odcinka 19. w drugim sezonie. Zespół był jednak drugim wyborem producentów. Najpierw poprosili oni o nagranie… Florence & The Machine ;) Zespół był jednak zbyt zajęty by się tym zająć. Padło na The National. Naczelny kompozytor Ramin Djawadi skomponował utwór, jednak The National nagrało własną interpretację. W tym momencie nie potrafię sobie wyobrazić lepszego wykonania.

 

 

The National – The Rains of Castamere

 

 

W sieci roi się też od coverów, jednak tylko dwa tak na prawdę przypadły mi do gustu. Pierwszym jest ten najpopularniejszy, wykonany przez youtuberkę malukah.

 

 

 

Drugim – akustyczne wykonanie na gitarze… #GrajMiTakWięcej ♥

 

 

 

A dla tych, którzy zachwycają się instrumentalną stroną piosenki, mam 10 minutowy track…

 

 

 

 

flat,800x800,070,f

And who are you, the proud lord said,
That I must bow so low?
Only a cat of a different coat,
That’s all the truth I know.
In a coat of gold or a coat of red,
A lion still has claws,
And mine are long and sharp, my lord,
As long and sharp as yours.
And so he spoke, and so he spoke,
That lord of Castamere,
But now the rains weep o’er his hall,
With no one there to hear.
Yes now the rains weep o’er his hall,
And not a soul to hear.

 

 

 

PS A tak apropo znanych piosenkarzy i Gry o Tron… Wiedzieliście, że Gary Lightbody, wokalista Snow Patrol, też miał swoją krótką rolę w trzecim sezonie? ;)