Hej! Dawno mnie tu nie było, prawda? Aż wordpress zdążył się zmienić i zmobilizować mnie do podjęcia poważnych kroków w celu przeniesienia się na własny szablon, ale na to trzeba będzie chwilę poczekać ;)

Dla tych, którzy mnie jeszcze nie zapomnieli mam niespodziankę – od dzisiaj zaczynam nowy cykl – Tygodniówka, nazwa robocza, ale mam nadzieje, że nie trzeba jej nikomu tłumaczyć :) Będą się na nie składać świeże kawałki, jak i te, starsze których nie znałam, a czasami również coś co pewnie każdy dobrze zna, ale jest warte przypomnienia.

Playlisty będą dostępne na YouTubie, a wszystkie kawałki będzie można znaleźć (w miarę dostępności) w jednym miejscu na Spotify.

Wstępnie publikuję w czwartki. Jeśli wolicie inny dzień – śmiało, piszcie w komentarzach!

⋆ Zapętlona tygodniówka #1 ⋆
YouTube / Spotify

Dzisiejsza lista trochę na próbę, trochę na szybko by kuć tekst, póki pomysł gorący ale mam nadzieję, że Wam się spodoba. Wielka Brytania zdominowała, mamy też super nowość z Danii i dość nietypowy kawałek z Norwegii. Kilka brzmień nadaje się do relaksu, kilka do wyskakania. Miłego!

 

Kill J – Phoenix
Dla tych co lubią: Purity Ring, Grimes
Gatunek: electronic, synth-pop

Moje odkrycie tego tygodnia. Jeszcze się nie pozbierałam od pierwszego przesłuchania. Ta piosenka może być czymkolwiek sobie zamarzycie. Jest tak wielowymiarowa, że powinna podpasować każdemu. Dajcie znać, czy miałam rację ;)

 

Freddie Dickson – The End
Dla tych co lubią: MS MR, Josef Salvat, Woodkid

Gatunek: cinematic-pop

Największym zaskoczeniem dla mnie jest to, że ten kawałek przez ostatnie pół roku obejrzało tylko lekko ponad 2 tys osób… Facet ma głos, melodie i głos na czasie. I coś, co nie wiem jak przetłumaczyć na polski, ale świetnie brzmi po angielsku: hollowed-out beats. Jeśli polubiliście cokolwiek ode mnie – ten kawałek pokochacie.

 

Fallingham Fair – Bring It Back Home
Dla tych co lubią: Monsters of Men, The Lumineers
Gatunek: indie-folk

Całkiem świeże – tegoroczne :) Lekka melodia, ciekawe głosy, ładny tekst – wszystko to tworzy piękny, wakacyjny indie-folk.

 

Arctic Monkeys – Do I Wanna Know?
Dla tych colubią: The Strokes, Franz Ferdinand
Gatunek: alternative

Nowe małpki musiały się tu znaleźć. Zaczynam się czuć całkowicie uzależniona od tych dźwięków. Najchętniej podzieliłabym się z Wami ich Why’d You Only Call Me When You’re High ale nawet jeśli jakiś link działa na YT to tylko przez kilka godzin. Musicie mi wierzyć na słowo, że jest o niebo lepszy od Do I Wanna Know?
Premiera płyty AM 9.9.13. W listopadzie koncert w Berlinie. Obowiązkowo!

 

MTNS – Lost Track Of Time
Dla tych colubią: Purity Ring, Active Child, Grimes
Gatunek: ambient electronic pop

Coś spokojniejszego z drugiego końca świata. Z tego co widzę, to ten gatunek zaczyna się rozwijać w Australii i będzie tylko lepiej. A teraz się rozsiądźcie, wyobraźcie sobie piekny wodospad, niekończącą się, zieloną przestrzeń i całkowicie się wyluzujcie. Ten kawałek czyni cuda.

 

ENVY – Am I Wrong
Dla tych co lubią: sobie potańczyć ;)
Gatunek: Afro hip-hop

Zanim zaczęłam szukać informacji na ich temat nieźle się wytańczyłam. Dość sporym zaskoczeniem był kraj pochodzenia – pozytywny kawałek z Norwegii… #niemożebyć! Do tego świetny tekst:

Am I wrong for thinking out the box from where I stay?
Am I wrong for saying that I’ll choose another way?
I ain’t trying to do what everybody else doing
Just cause everybody doing what they all do
If one thing I know, how far would I grow?
I’m walking down this road of mine, this road that I call home
.

 

Capital Cities – Safe And Sound
Dla tych colubią: FUN, Justice
Gatunek: electro-pop

Kolejny kawałek do potańczenia. Na last.fm ktoś pięknie go opisał jako: an easy, breezy, beautiful slice of effervescent electro-pop <3 Nic dodać, nic ująć.

 

John Newman – Love Me Again
Dla tych colubią: Electric Guest, Mark Ronson, Dave Matthews
Gatunek: pop i szczypta soulu

To chyba teraz leci nawet w radiu. Do potańczenia, wyskakania, wakacyjnej jazdy rowerem. Albo porannych przysiadów. Albo po prostu do obejrzenia. Co kto woli.

 

I to by było na tyle.
Propsy dla Krzysia za pomoc i Dżona za wsparcie! :)
Więcej nowości szukacie na fejsie: Zapętlone.
Czekam na komentarze, propozycje, uwagi! :)