//EDIT:

1. były zmiany w regulaminie! :)
2. Aktualizacje na YouTube i Spotify wieczorami.
3. Jeśli komentarze się nie ładują – poczekaj cierpliwie :)

***

Cześć! Dzisiaj mam dla Was dwie rzeczy: po pierwsze Tygodniówkę w formie kontynuacji tygodnia z polską muzyką, zainspirowanego ostatnimi poczynaniami naszych rodzimych muzyków (czyt. Filiżanka i Rolowanie) oraz konkurs, w którym można wygrać abonament Spotify Premium, ale o tym za chwilę.

Wiele stron i blogerów dokonało już prześwietnych analiz ostatnich „hitów” Wiśniewskiegooraz Urbańskiej – na przykład Stay Fly przetłumaczył „Rolowanie” na polski, Wyszło.com poddali kawałek dokładnej analizie, a Moja Trawa pięknie podsumowała oba kawałki. Dlatego zamiast rozpisywać się na te tematy zaproponuję Wam kilka alternatywnych wykonawców, którymi możecie zwalczać wszelkie zarzuty typu polska muzyka schodzi na psy i nie mamy porządnych artystów. Otóż mamy. Całe grono. O niektórych już pisałam i jeśli jeszcze ich nie znacie – gorąco polecam! (Patrick The Pan, XXANAXX, Atlas Like, Krzysztof Zalewski, Peter J. Brich, Inqbator, Dawid Podsiadło).

Konkurs!

Jednocześnie chcę Was poprosić o pomoc w odkrywaniu nowych, polskich wykonawców. Jakiś czas temu wpadłam na pomysł byśmy wspólnie stworzyli zapętloną polską playlistę. W rezultacie zebraliśmy 50 kawałków. Chcę ją poszerzyć o nowe tytuły – podsyłajcie mi ciekawe, polskie brzmienia z ostatnich 3 lat w komentarzach.

Na zachętę mam dla was trzy abonamenty Spotify Premium. Jeden trafi do osoby, której kawałek zapętli mi się najbardziej. Drugi, który będzie dla mnie największym zaskoczeniem (coś takiego jak przeżyłam przy BOKKA). Trzeci, do osoby, która dostanie najwięcej waszych głosów – wystarczy kliknąć Vote Up przy komentarzu by zagłosować :). Zaproście znajomych do zabawy!

Kawałki, wraz z linkami zostawiajcie w komentarzach pod tym postem (max 5!). Pamiętajcie – liczą się tylko nowe utwory, nagrane najwcześniej w 2010. Muszą one przejść także moją selekcję – szukam dobrej muzyki elektronicznej,  Indie,  alternatywnej czy innej,  którą ciężko usłyszeć w popularnych stacjach radiowych. Obowiązkowy jest link do youtube, oraz jeśli możecie – Spotify. Jeśli piosenki nie ma i tu i tam, napiszcie o tym podając inny link – nie będę szukać :) Z góry dzięki za współpracę! ;)

Nagrodą dodatkową jest opisywane już wcześniej DVD – Wydanie specjalne koncertu Gooral&Mazowsze z zeszłorocznego Woodstocku. Płyta jest na prawdę zacna! By ją zdobyć napiszcie przy swoim komentarzu, że nie pogniewalibyście się gdyby trafiła do Was ;) Cała akcja trwa od dzisiaj do 19.01, godz. 23:59. Ogłoszenie wyników – 20.01 znajdziecie w Tygodniówce #23 :)

Playlista będzie dostępna na specjalnej liście na Spotify oraz na Youtubie.

A teraz do dzieła – najnowsza Tygodniówka, która zawiera tylko kilka kawałków, których jeszcze nie publikowałam na blogu, są polskie mimo iż śpiewane po angielsku i na prawdę warto na nie zwrócić uwagę.

⋆Zapętlona Tygodniówka #22⋆
Youtube/Spotify

Eric Shoves Them In His Pockets – Storms
Zespół składa się z trzech pociesznych chłopaków – dwóch z nich to członkowie projektu Paula & Karol – Szymon i Christoph, którym na basie dogrywa Hubert. Mówią o sobie: „Jest to zespół, który nie chciał być zespołem rockowym, ale jednak gdzieś tam nim jest, chciał grać muzykę smutną, a podobno gra wesołą. Nie chciał grać piosenek, ale je pisze.” Wyszło jak wyszło, niech się tego trzymają, bo podbili moje serce i gorąco im kibicuję. Cała płyta do przesłuchania na Bandcampie.

 

Fair Weather Friends – Fake Love
Jeden z zespołów, z którym planuję się zaprzyjaźnić od dłuższego czasu i ciągle coś mi
w tym przeszkadza ;) Jednak obiecałam sobie, że w tym tygodniu na pewno napiszę o nich, jako że jest to jeden z tych bandów, które mam nadzieję, że zasłużą na popularność poza granicami naszego kraju. Ich najnowszy teledysk przyprawił mnie o lekkie ciarki – zresztą zobaczcie sami :)

 

Oly.- Last Flight
Jej pierwszy track „After;Life” został bardzo szybko zauważony – 19letnia Aleksandara podbiła nasze serca i dała wiarę w to, że polska muzyka posiada więcej perełek niż jesteśmy sobie w stanie to wyobrazić. Z niecierpliwością czekam na jej debiutancką płytę zaplanowaną na ten rok.

 

Sóley – I’ll Drown (Cover by Asia Glensk)

Siostra Fismolla zadebiutowała niedawno pięknym coverem Sóley. Śliczna interpretacja i ciekawy wokal – bardzo chciałabym usłyszeć więcej kawałków wykonanych przez Asię. Mam nadzieję, że nie będziemy musieli długo czekać.

 

Daniel Spaleniak – My name is wind
Kawałek co do którego mam największa rozterkę ostatniego czasu. Z jednej strony – super dźwięki – wyraźna gitara, fajny bit. Do tego ekstra barwa głosu. Jednak nie do końca podoba mi się „śpiewanie na pijanego” – ciężko zrozumieć co chłopak tam mruczy – jakieś to wszystko niewyraźne. Czekam na więcej by móc się

 

Klaves – So Fine
Doceniony chyba bardziej za granicą niż w Polsce, 21letni Mikołaj podbija świat muzyki elektronicznej. Jeśli lubicie takie dźwięki – zachęcam do przesłuchania jego innych kawałków na Soundcloud.

 

 

To wszystko – teraz Wasza kolej. Zaskoczcie mnie! ;)