Rzutem na taśmę! W ostatnich godzinach 2016 dzielę się z Wami moimi ulubionymi odkryciami muzycznymi i albumami, a także najczęściej czytanymi przez Was wpisami i ulubionymi playlistami. Na końcu wpisu znajdziecie także moje blogowe przemyślenia.

Oryginalna playlista 100 najlepszych kawałków znajduje się na Soundcloudzie. Jednak nie wszystkie dobre rzeczy są na tej platformie, dlatego przerzuciłam je na Spotify, gdzie okazało się, że musiałam dodać aż 50 kolejnych utworów by faktycznie mieć poczucie, że to są moje ulubione piosenki. Sporo! Zwłaszcza, że zeszłoroczna playlista składała się z 50 utworów (no i jeszcze drugie w różnych innych formach ;)). Na dniach pojawią się także dwie dodatkowe playlisty: polska oraz Young Body, Old Soul, na której znajdziecie ok 10-20 dodatkowych piosenek. Podsumowanie roku zapewnie nie ominie książek, seriali, planszówek i innych rzeczy – zeszłoroczne cieszyło się ogromną popularnością.

Nie przedłużając, przed Wami playlista #Zapetlone2016. Mam nadzieję, że dzięki niej przypomnę Wam najlepsze perełki z tegorocznych Tygodniówek lub pokażę utwory, które mogliście przegapić. Miłego zapętlania!

 

Soundcloud / Spotify

 

 

NAJLEPSZE ZAGRANICZNE ALBUMY 2016

HÆLOS – Full Circle
Aurora – All My Demons Greeting Me As A Friend

Daughter – Not To Disappear
Phoria – Volition
Miike Snow – iii
Regina Spektor – Remember Us To Life
Bon Iver – 22, A Million 
BANKS – The Altar
RY X – Dawn

 

NAJLEPSZE POLSKIE ALBUMY 2016

Krzysztof Zalewski – Złoto
Piotr Zioła – Revolving Door
Sorry Boys – Roma
Zamilska – Undone
Organek – Czarna Madonna
Fisz Emade Tworzywo – Drony
We Draw A – Ghosts
Coldair – Provider
Mooryc – Wiped Out
Julia Marcell – Proxy

 

NAJCIEKAWSZE PLAYLISTY

Singer-songwriters vol.1
Similar to The XX
The Best of May 2016
Sound Avalanche
Don’t Dance
Expectations
Wanderlust #2 czyli rzuć wszystko i chodź zwiedzać świat
Wanderlust #3 czyli piosenki, które sprawiają, że tęsknię za domem
Muzyka z Suits, którą zapamiętamy na zawsze

 

NAJPOPULARNIEJSZE WPISY

50 najlepszych piosenek miesiąca czyli jak tworzę playlisty The Best Of
7 zagranicznych blogów muzycznych, które warto znać
Dlaczego nadal kochamy winyle?
7 grzechów głównych – tego nie rób na koncercie
Winyle w Biedronce
Jeden prosty sposób by nie przegapić ulubionych seriali
Październikowe książki, filmy, seriale i gry

 

Blogowe przemyślenia

✔ Kolejny rok, w którym ciężko było nadążyć za dobrą muzyką. Do tego stopnia, że przez większość roku musiałam przystopować z blogowaniem. Okazuje się, że prowadzenie bloga muzycznego w pojedynkę przez 4 lata potrafi przepalić niektóre przewody w organizmie. Dość często robiłam sobie przerwy i rezygnowałam z tworzenia najważniejszych zestawień – The Best Of czy Tygodniówek. Udało mi się jednak zregenerować, wrócić na właściwe tory i w tym momencie wierzę, że w 2017 nie dopadnie mnie już taka twórcza niemoc.

✔  Przez moje przerwy napisałam w tym roku (tylko) 146 postów. Mimo to, liczba czytelników wzrosła dość znacząco i w tym momencie bloga odwiedza już nie kilkanaście, a kilkadziesiąt tysięcy osób miesięcznie <3 Jesteście wspaniali!

 Nowy szablon wprowadził sporo świeżości w moim nastawieniu. To tak jak z nowym notesem – chcę by teraz wszystko było ładnie uporządkowane, i mimo że jeszcze się z nim zaprzyjaźniam, a przede mną jeszcze dość sporo roboty przy sprzątaniu kategorii, to jestem nim zachwycona, co dodaje trochę motywacji do pisania.

✔ W 2017 każdy, dosłownie każdy singiel, który mi się spodoba, znajdzie się na blogu oraz osobnej playliście. Dzięki temu tworzenie comiesięcznych zestawień oraz podsumowania roku, nie będzie zajmować aż tyle czasu.

✔ To samo obiecuję sobie odnośnie albumów. Zwłaszcza tych polskich. Nadal mam opory dotyczące pisania o twórczości naszych rodzimych muzyków. Mimo to starałam się informować Was o naszych debiutach (SOON, RUNO, Joan, Not Pretty Enough) ale nadal czuję niedosyt.

✔ Chodzi mi po głowie pomysł zaanagażowania dodatkowej osoby, o podobnym do mnie guście muzycznym, być może właśnie do pisania tylko o polskiej muzyce. Jeśli uda się zrealizować ten plan, to będzie to bardzo duży krok milowy w historii bloga :)

✔ Moje największe porażki? Byłam na 5 festiwalach, na których kręciłam filmy i ani jednego nie złożyłam i nie opublikowałam. To samo z karierą na vlogu – w pojedynkę nie wyszło, dodatkowy projekt szybko się rozpadł, nie znalazłam nikogo kto chciałby porozmawiać o muzyce przed kamerą.

✔ Najlepsze wspomnienie: koncert Damiena Rice’a. Do tej pory, gdy o tym pomyślę łzy radości stają mi w oczach (dosłownie, teraz znowu się wzruszyłam). Spełniłam jedno ze swoich największych marzeń. Warto było przejechać prawie 1000 kilometrów.

 

I to by było na tyle.

Udanego 2017! <3