Wow wow wow! Dokładnie tak się czułam oglądając nowy teledysk Jamesa Vincenta McMorrow. C’mon! Tak się robi klipy! Koniecznie obejrzyjcie i sprawdźcie czy mieliście podobne odczucia co ja..

 

I może moja interpretacja będzie trochę naciągana ale klip złapał moją uwagę dokładnie w momencie, gdy zamierzałam przejść na inną stronę – przy słowach „nothing made it seem”, które oczywiście zrozumiałam jako „nothing is like it seems” (znacie te momenty, gdy słyszycie to co chcecie usłyszeć ;)). Z sekundy na sekundę cały klip zmienia swoje znaczenie – z gorącej sceny pomiędzy dwojką zakochanych ludzi nagle robi się scena, jaką widzimy nie raz w klubach. W mojej głowie pojawia się wielkie WTF?  Oglądam.
 
james1s
 
Obrazy, które zupełnie nie pasują do tej powolnej melodii wyśpiewywanej przez cudowny glos Jamesa. Światła, klub, alkohol, dragi – wszystko to nadawałoby się do teledysku popowej gwiazdki. Na tym polega cały czar tego video. Na tym i tej niesamowitej historii, która jest opowiadana. Niektóre sceny pomiedzy chłopakiem a dziewczynami pięknie obrazują momenty, w których coś między nami „klika” – długie spojrzenia, uśmiechy, to przyjemne uczucie przed pierwszym pocałunkiem, taniec, bliskość. „I remember my first love”
 
james2s
 
Wszystko tak pięknie się uzupełnia. Opowieść o zagubieniu i poszukiwaniu ukojenia dla złamanego serca opowiedziana elektronicznym soulem z pianinem w tle. Pęknięte serce – ostatnia scena teledysku. A mówią, że z miłości się nie umiera.
 
james3s
 
Info o klipie:

Reżyserem jest Aoife McArdle, która stworzyła wcześniej niesamowite wideo do piosenki Open Eye Signal Jona Hopkinsa. James wybrał ją gdyż: „my hope with the video was that it would add another dimension to the song. I love Aoife’s work, and she heard something in the song that elicited a reaction. That’s what the video is: it’s her reaction the record.”

 

Tekst:

speak until the dust
settles in the same specific place
light refused to go
drink it from a cast and iron plate
instead of cold milk
was offered unripe
instead of silence
considered craven

nothing made it seem
hidden where the aging soil was pure
pressed against the crease
mountains become fragrant at the source
how can you stand this
exotic angle
i read it somewhere
that they would lie still

i remember how cloth hung
flexing with the forest clung
half waist and high raised arms
kicking at the slightest form
i remember my first love
i remember my first love

unrelied i was called
missing teeth out of favour
nickel beach it was all
gathering by the sundial

i woke hard
i woke heavy
for the half way stop
five whole hours in
when i woke hard
i woke heavy with the live or parts

i remember how cloth hung
flexing with the forest clung
half waist and high raised arms
kicking at the slightest form
i remember my first love
i remember my first love

i remember my first love