Wrzucając dzisiaj rano na tablicę kawałek The XX nie spodziewałam się, że rozmowa zejdzie na soundtrack serialu Suits. A jednak, jak przypomniał Andrzej, to właśnie ich kawałkiem kończył się drugi sezon.

Postanowiłam więc zrobić sobie wycieczkę po ostatnich 5 sezonach i wygrzebać kilka moich ulubionych kawałków. Nie będzie to łatwe zadanie, ponieważ w tym serialu co odcinek wychodziłam z garścią świetnych kawałków. Ale kilka z nich zostało mi w pamięci – koniecznie dajcie znać, które piosenki Wy zapamiętaliście!

 

The Heavy

Moim największym odkryciem dzięki temu serialowi jest zdecydowanie The Heavy. Zakochałam się w nim dzięki kawałkowi Coleen, który usłyszeliśmy już w siódmym odcinku pierwszego sezonu.

Produceni polubili chyba ten brytyjski band, ponieważ użyli ich kawałka What Makes A Good Man? do promocji drugiego sezonu.

Oprócz tych dwóch kawałków, w czwartym sezonie użyto inne dwa rewelacyjne kawałki: Can’t Play Dead oraz Short Change Hero (posłuchajcie jeśli nie znacie!)

Old Man Canyon

Innym ciekawym wykonawcą, którego zapętlam dzięki Suits jest Old Man Canyon, jego kawałek został użyty w s03e12 (pamiętacie tę scenę?).

 

Caught A Ghost

Na samym początku drugiego sezonu (s02e02) nie mogłam się oderwać od Caught A Ghost – zespołowi, który miesza ze sobą elektronikę, soul i indie. Stylowo bardzo pasował serialowi i dziwię się, że nie sięgnęli po więcej z ich muzyki.W trzecim sezonie mogliśmy usłyszeć jeszcze Sleeping At Nightale ten kawałek już nie zostawił takiego śladu jak pierwszy.

 

Hayden Calnin

Nie jestem do końca pewna, czy znałam go wcześniej, czy może poznałam właśnie dzięki serialowi, ale uwielbiam go do tego stopnia, że jego Shutters, które zabrzmiało w s03e08 w scenie z Doną i Harveyem. To był złoty traf – piosenka idealnie dopasowana do sceny.

 

Gotye

Co jak to, ale ten kawałek też zapada w pamięć. You’re a froud and you know it już na zawsze będzie mi się kojarzyło z nazwiskiem Mike Ross. (s02e01)

 

Charles Bradley

Mistrz nad mistrzami sam w sobie. Jednak to dzięki Harveyowi postanowiłam zebrać jego winyle. Oprócz zamieszczonego poniżej The World (Is Going Up In Flames), w serialu mogliśmy także posłuchać Dusty Blue.

 

Tyle ode mnie – czas na Was! Które kawałki już na zawsze będą Wam się kojarzyły z tym serialem? A które po prostu zapadły w pamięć? Komentujcie!

PS. #TeamDonna, #TeamLouis, #TeamHarvey, #TeamMike? ;)