Kontynuacja cyklu serialowa jesień zabiera mi trochę więcej czasu, niż się spodziewałam. Siadając do napisania tego postu chciałam stworzyć listę powracających tytułów, jednak zmieniłam zdanie. Dzisiaj zachęcę Was do obejrzenia czterech polskich tytułów, tym samym cykl składa się teraz z takich części:

  1. S01E01 czyli serialowe nowości
  2. 3 polskie seriale, na które warto zwrócić uwagę
  3. Seriale powracające – już wkrótce!
  4. Dodatkowe polecenia – już wkrótce!

Zaczynajmy!

Ps. Jeśli znacie jeszcze jakieś fajne polskie seriale – piszcie w komentarzach!

 

Artyści

Artystów polecali mi kolejno wszyscy moi znajomi – podobno gra aktorska na poziomie, świetny klimat, powolna akcja którą wynagradzają świetne ujęcia. Po pierwszym odcinku wiem, że to prawda. Nie oglądam polskich seriali, ale to właśnie Artyści przekonali mnie, że warto jednak przyjrzeć się, co w tym temacie dzieje się w naszej telewizji.

Fabuła może nie wydawać się zbyt ciekawa – w Teatrze Popularnym w Warszawie zostaje mianowany nowy dyrektor (Marcin Czarnik) (na skutek pewnej sytuacji z dosłownie pierwszej sceny, która świetnie otworzyła całość). Jego ambitne plany repertuarowe nie do końca przekonują zespół teatru. Jeśli nigdy nie wyobrażaliście sobie jak wygląda machina teatrów – to to jest chyba dobry sposób by się czegoś nauczyć.

Do obejrzenia na vod.pl

 

Belfer

Na obejrzenie tego serialu dopiero czekam – jednak wiedząc, że scenariusz napisał Żulczyk, jestem pewna, że będzie to coś świetnego. W małej miejscowości ginie młoda dziewczyna. W tym samym czasie w jej szkole pojawia się nowy nauczyciel, który zrezygnował z wygodnej posady w renomowanej warszawskiej szkole, na rzecz pracy na prowincji. Do tego rozpoczyna własne śledztwo, jednak jak to bywa w takich okolicznościach – społeczność zamyka się w sobie i dążenie do prawdy wcale nie będzie takie łatwe. Po samym opisie i trailerze jestem ogromnie ciekawa jak Stuhr poradził sobie z tą rolą i jakie jest rozwiązanie zagadki.

 

PAKT

Okej, to nie jest nowość, ale jako że nie mam w domu tv, to tego typu rzeczy przychodzą do mnie z opóźnieniem. Z tego co wiem, Pakt jest próbą odbicia się, po mniej udanym, autorskim serialu Wataha (który swoją drogą i tak kiedyś obejrzę, warto?). HBO wykupiło licencję na norweski Mammon (pol. Układ) i przeniosło fabułę do warszawskiej rzeczywistości. 6 odcinkowy serial o dziennikarzu śledczym (Marcin Dorociński), tropiącym aferę finansową w dużej korporacji posiada nie tylko świetną obsadę ale też niepowtarzalny klimat. Po sieci hulają już trailery drugiego sezonu, więc warto nadrobić!

 

Na koniec mam dla Was jeszcze bonus w postaci dwóch zapowiedzi, na które ja osobiście czekam najbardziej:

Ślepnąc od świateł

zrzut-ekranu-2016-10-11-o-16-37-48

Ta wiadomość sprawiła, że poczułam wiarę w polską telewizję. Żulczyk w formie serialu to jest coś, co można zrobić na miarę światowego hitu, ale można też to bardzo łatwo zepsuć. Jednak po cytacie Izabeli Łopuch, wierzę, że jednak zrobią z tego coś wspaniałego. I mimo, że Ślepnąc od świateł nie jest moim ulubionym tytułem Żulczyka, to i tak trzymam bardzo mocno za niego kciuki!

 

AKTA SPRAWY

zrzut-ekranu-2016-10-11-o-16-44-17

Czytaliście już serię o Chyłce i Zordonie? Jeśli nie, to koniecznie to nadróbcie – to jest mój tegoroczny hit, który polecam na lewo i na prawo. Remigiusz Mróz jest gościem, który wypluwa z siebie książki szybciej niż jakakolwiek znana mi osoba (6 w tym roku, chyba jeszcze 2 nadchodzą). Chyłkę i Zordona pokochałam od samego początku i z utęsknieniem czekam na kolejne części. I tu po raz kolejny mam nadzieję, że nikt tego nie zepsuje, zwłaszcza doborem aktorów! Boje się zobaczyć jak w prawdziwym świecie będą wyglądali główni bohaterowie ;)

 

Tyle ode mnie – znacie jeszcze coś dobrego? :)