Do tego tekstu zabierałam się od dłuższego czasu, jednak dopiero dzisiaj, gdy wypchnęłam się rano za drzwi i kazałam moim nogom pobiegać, miałam okazję wypróbować jedną z nowych funkcji Spotify, o której Wam dzisiaj opowiem (tak, wszystko zawsze sprawdzam, zanim Wam o tym opowiem! ;)). Zaczynajmy!

1. SPOTIFY RUNNING

Na tę funkcję bardzo długo czekałam. Pomysł jest prosty – playlista, która dostosowuje się do tempa, w którym biegasz. Piosenki, które będą utrzymywały Twój rytm. Włączasz Spotify Running, wyszukujesz playlistę do której chcesz biegać i wciskasz play. Aplikacja sama wie co dalej robić. Coś pięknego!

Mamy dwa dostępne typy playlist: „running originals” czyli playlisty ze starannie wyselekcjonowanymi kawałkami do biegania oraz „running playlist”, gdzie znajdziemy multum zestawień na dobry/zły humor, szybkie/wolne bieganie, ładną/brzydką pogodę ;) Co tylko sobie wymyślimy. Jest tam także playlista z kawałkami nam rekomendowanymi i to właśnie do niej dzisiaj biegałam. Sprawdziła się bardzo dobrze – co chwilę wracali The Kooks czy Fall Out Boy, którzy wg mnie są idealni do ćwiczeń :) Niestety ta opcja na razie jest dostępna tylko na iPhone.

 

2. ODKRYWAJ

Zrzut ekranu 2015-08-29 o 16.45.31Systemy rekomendacji coraz częściej są integralną częścią aplikacji w naszych telefonach. Nawet w naszej apce dietetycznej rekomendacje wysunięte na podstawie zachowania użytkownika są bardzo ważnym elementem, który wymaga sporo pracy, ale rezultaty wynagradzają wszystko. Spotify zorientowało się, że mogą to wykorzystać i od jakiegoś czasu, co tydzień znajdziemy w aplikacji playlistę złożoną w oparciu o nasz gust muzyczny i fanów bliskiej nam muzyki. Odkryj w tym tygodniu (Discover Weekly) dostarcza nam co tydzień sporą dawkę muzyki, w której dość często znajdziemy bardzo miłe dla ucha perełki.

A może znacie już tę funkcję i Spotify podrzuciło Wam ostatnio jakieś fajne kawałki? Podzielcie się nimi w komentarzach!

 

3. Muzyczna mapa świata

Okej, może nie jest to bezpośrednia funkcja w Spotify, jednak jest to coś rewelacyjnego. Analitycy tego serwisu przeanalizowali najpopularniejszą muzykę w przeszło tysiącu miast na świecie. W wyniku powstała interaktywna, muzyczna mapa po muzycznych trendach. Dzięki temu, możemy wybrać miejsce, którym się interesujemy i włączyć playlistę z dźwiękami z danego miasta :)

Dajcie znać, jakiej muzyki słucha Wasze miasto! :) 
[stag_divider style=”dashed”]
ZGARNIJ KODY PREMIUM

spotipremTrójka z Was będzie mogła się cieszyć darmowym dostępem do Spotify przez całe trzy miesiące – mam trzy kody premium do rozdania! :) Aby zgarnąć jeden z nich musicie mi pomóc!

Chcę zacząć swój własny, muzyczny kanał na YouTube – mam czasami ochotę usiąść przed kamerą i opowiadać Wam o muzyce ;) Pytanie do Was: o czym chcielibyście usłyszeć? Wszystkie pomysły (nawet te najbardziej szalone) są mile widziane! Najlepsze na pewno zrealizuję :)

Czas na odpowiedzi macie do 18:00 w niedzielę 6.09. 2015. Wyniki ogłoszę w tym poście w poniedziałek (7.09) rano! Do dzieła! Czekam na lawinę fajnych pomysłów!

Kody powędrowały do Natalii, Anity i BbbBbb.