Piątek to często czas, gdy mogę na spokojnie sprawdzić wszystkie submity z minionego tygodnia. Wśród nich znajduje się coraz więcej e-maili od Was, co bardzo bardzo bardzo mnie cieszy! :) Postanowiłam więc raz w tygodniu robić zestawienie 10 najlepszych, poleconych przez Was piosenek. Pod lupę biorę głównie nowe, nieznane mi piosenki i artystów, ale oczywiście raz na jakiś czas, dla przypomnienia, znajdzie się tu coś co już wszyscy znamy i uwielbiamy :) Wierzę, że te zestawienia będą trochę bardziej żywsze niż większość moich playlist, mam nadzieję, że ten pomysł Wam się spodoba?

Pierwsze zestawienie postnowiłam stworzyć na podstawie tego, co podesłaliście mi pod moim piątkowym pytaniem:

zap

 

Od teraz w każdy piątek znajdziecie na fb pytanie o Wasze zapętlenia – propozycje możecie zostawiać tam, lub pod tymi postami. Lub przysyłać do mnie e-mailem (kasia@zapetlone.pl) :) Ok, zaczynajmy!

PS Robię konkurs na nazwę tego cyklu – jakieś pomysły? ;)

 

Zapętleni
Youtube

 

Jamie T – Zombie
od Karoliny

Nie słyszałam tego kawałka wcześniej i muszę wam przyznać, że takiej muzyki mi brakuje w życiu! Czegoś prostego, skocznego, czego słuchałam jeszcze w liceum ;) Haha, nawet teraz świetnie się bawię przy tym kawałku :)

 

 

Bat For Lashes & Beck – Let’s Get Lost
od Zielonej

Do dnia dzisiejszego nie znam za bardzo ani Bat For Lashes, ani Beck. Nigdy nie miałam okazji przesłuchać ich twórczości, ale za każdym razem jestem pod ogromnym wrażeniem ich muzyki. A ten duet sprawia, że chyba w końcu przesłucham ich albumy. Jest rewelacyjny <3

 

 

Douglas Dare – Swim
od Mateusza

Douglas już się tu kiedyś przewinął, jednak baaardzo fajnie było sobie o nim przypomnieć… Nadal jestem pod wrażeniem jego muzyki…

 

 

Hozier – Take Me To Church
od Magdaleny

Nie spodziewałam się, że ten kawałek odniesie taki sukces. Jest przedobry, ale gdy pisalam o nim w Tygodniówce #11 ponad rok temu, nie sądziłam, że będą go puszczały nasze radiostacje. A jednak. Chłopak odniósł w tym roku sukces, ale sądzę, że dopiero w 2015 poznamy go jeszcze lepiej. Oby! ;)

 

 

Mansionair – Hold Me Down
od Justyny

Mansionair pojawili się już tu kiedyś, jednak z innym kawałkiem. Bardzo miła muzyka, która wprowadzi nas trochę w kolejne kawałki :)

 

 

Andrew Bayer – The American Dream
od Pauliny

Ooo fajne odkrycie, zwłaszcza, że przeglądając inną twórczość Andrewa znalazłam Jego kawałek z ukochaną przeze mnie Ane Brun <3 Dobre dźwięki a niespotykane na tym blogu – mam nadzieję, że też się Wam spodobają!

 

 

Parov Stelar – All Night
od Piotra

Jak ja KOCHAM Parova, to się po prostu w głowie nie mieści! :) A zwłaszcza ten kawałek, który osobiście uważam za jeden z fajniejszych do jeżdżenia na nartach. Cały ten krążek zresztą jest rewelacyjny. Jeśli lubicie śmigać po stoku z muzyką to gorąco polecam :)

 

 

No Role Modelz- J. Cole
od Adriana

Jeśli spodoba Wam się ten kawałek, to koniecznie sprawdźcie cały krązek Forest Hills Drive! 

 

 

Christine Hoberg- All That Hate
od Julity

Takie trochę zapętlone klimaty. Bardzo nietypowy kawałek, jednak czuję się nim zauroczona.

 

 

Skubas – Nie mam dla ciebie miłości
od Oli

Czyli dowód na to, że słuchacie jednak jeszcze polskiej muzyki ;) Tę możecie mi podsyłać w ogromnych ilościach ;)