W zeszłym roku wydali swój debiutancki album, który zdążył podbić serca fanów z całej Polski. Rycerzyki dzielnie wojują na naszej muzycznej scenie, pokazując, że w Polsce można tworzyć ciekawy i dobry pop. Szóstka znajomych z Krakowa tworzy bajeczną muzykę, przy której można odpłynąć do innej krainy. Warto zatrzymać się na chwilę, włączyć ten krążek i zobaczyć oczami wyobraźni wszystkie przygody, o których śpiewa Gosia Zielińska. Przy Jej boku dzielnie stoją gitarzyści Karol Jadach i Maciek Pitala, Michał Mierzwa plumka na klawiszach, przy perkusji zasiada Tomek Starek. Ostatnim elementem jest Aleksander Margasiński, który przygrywa na basie i zajmuje się produkcją. Za grafikę i oprawę wizualną odpowiada była perkusistka zespołu – Agnieszka Grzegorczyk. Ta garstka ludzi podobno lubi koncertować, więc ja osobiście czekam na najbliższą okazję zobaczenia ich na żywo.

Cała szóstka była też na tyle miła, że podzielili się z nami swoimi prywatnymi zapętleniami :) Powstała bardzo ciekawa playlista, na której znajdziemy m.in. Julię Holter, Grizzly Bear czy Stereolab. Zresztą, posłuchajcie sami. I jeśli ich polubicie – koniecznie dajcie lajka na ich fejsbuku i soundcloudzie!

Zapętlone Rycerzyki

(Spotify / YouTube)

Początkowy pomysł, by umieścić na playliście muzyczne inspiracje towarzyszące nagrywaniu naszego debiutu, szybko spełzł na panewce. Potrafiliśmy podejmować decyzje o formie i brzmieniu piosenek, zgodnie poskładaliśmy płytę w – jak się nam wydaje – logiczną całość. Okazało się jednak, że nie tak łatwo nam wskazać wspólne inspiracje z tamtego okresu. „Zadanie”, jakie dostaliśmy od Kasi, to wynik naszych osobistych wyborów i tego, czego każdy i każda z nas słuchał podczas nagrywania płyty lub słucha w tym momencie. Kto wie, może te aktualne zapętlenia wybrzmią w naszych kolejnych muzycznych próbach? W efekcie powstała spójna playlista, której dobrze się słucha od początku do końca. Na zachętę mocny opener z jednej z naszych ulubionych płyt minionego roku.

 

____________________________________________________________________
Sprawdź też zapętlenia innych:
Oly.Patrick The Pan, Jóga, InqbatorCoalsModdiNovo AmorFreddie Dickson,
Lucy Mason, HeimattThe Glass ChildrenIndieBerlin, Wrażenia SłuchowePiszę Bloga,
TroyannHappyholicWięcej LuzuJestKulturaOld Fashioned GirlMojaTrawa
Artur, IkoteleGruszka z Fartuszka, Smakowity Kąsek, MalwinaKarolina,
EwaKarolinkaJanPaulinaPiotrAgataSylwiaAniaNielsTattwa, Michał