Dzisiaj swoje muzyczne inspiracje przedstawi Wam moje obecne, polskie zauroczenie – duo z Warszawy BVRS. Dwóch chłopaków, z których jeden ma bordę, a drugi ostatnio próbował zapuścić wąsy. Podobno na koncercie doprowadzają do łez, po koncercie z radością pocieszają. Piszą przebojowe piosenki, wywodzące się z folku, americany i indie rocka. Tak są opisywani w sieci. Mi wystarczyło by spróbować i się nie zawiodłam.

Ich pierwsze wspólne kawałki – Lost In You oraz Dakota trafiły w moje gusta. Byłam bardzo bardzo ale to bardzo ciekawa co będzie dalej i przepadłam na długie godziny gdy światło dzienne ujrzał ich utwór stworzony we współpracy z Moriah Woods. Jak dla mnie mają ogromny potencjał by narobić zamieszania na naszej scenie alternatywnej.

Jeśli zdążyliście się zakochać w tych dźwiękach – pędźcie na ich SoundCloud gdzie znajdziecie więcej piosenek, które naprawdę są warte uwagi :) Więcej informacji o chłopakach i tym, gdzie się niedługo pojawią, znajdziecie też na Facebooku.  A teraz posłuchajcie, z jakiej muzyki czerpią swoje inspiracje.

 

ZAPĘTLENI BVRS

 

Holden Beavers

Wybranie kilku zapętlanych numerów u nikogo nie jest łatwe. Spróbowałem znaleźć kombinację tego co wpłynęło bezpośrednio na to co gram, co uważam za wybitne i nigdy mi się nie znudzi. Każdy kto sceptycznie podchodzi do The Beatles musi wysłuchać I Want You (She’s So Heavy), bo nie jest to nic z czym na ogół liverpoolczycy się kojarzą. Ostatnio na nowo odkrywam Black Sabbath i nie mogę wyjść z podziwu ile czystej siły tkwi w ich nagraniach. Pierwszy raz gdy usłyszałem „God” Lennona, nie mogłem spać. Tekst w moim ówczesnym środowisku był mocno niepoprawny, obróciło to wiele do góry nogami. Na koniec Dallas Green z utworem przez który porzuciłem granie Hendrixa, a zacząłem pisać piosenki.

John Beaver

Podobnie jak Holden miałem problem z wybraniem 4 kawałków. Padło na Warpaint, The Twilight Singers, BRMC i Brian Jonestown Massacre. Każdy z powyższych zespołów znacznie wpłyną na moje podejście do tego jak gram, jak komponuję. BRMC uwielbiam za najczystszego rock’n’rolla, Antona Newcomba i jego BJM za jego wariactwo i podporządkowanie całego swojego życia muzyce, Warpaint za kompozycje i produkcję, a Grega Dulliego z Twilight Singers za emocje i wrażliwość.

____________________________________________________________________
Sprawdź też zapętlenia innych:
Coals, Oly.Patrick The Pan, Jóga, Endy Yden, Rycerzyki, Inqbator,  Vokuro, ModdiNovo AmorFreddie DicksonLucy Mason, HeimattThe Glass ChildrenIndieBerlin, Wrażenia SłuchowePiszę BlogaTroyannHappyholicWięcej LuzuJestKulturaOld Fashioned GirlMojaTrawaArtur, IkoteleGruszka z Fartuszka, Smakowity Kąsek, MalwinaKarolina,
EwaKarolinkaJanPaulinaPiotrAgataSylwiaAniaNielsTattwa, Michał